Skip to this view's content

Основи програмування CS50

ПРО ЦЕЙ КУРС

Якщо ви давно мріяли навчитися програмувати – цей курс створений саме для вас! Курс CS50 Гарвардського університету вважається найкращим курсом з основ програмування в світі і відтепер він буде доступний українською мовою. Про його легендарний статус свідчить те, що в 2015 році Єльський університет відмовився від власного вступного курсу програмування для першокурсників на користь використання курсу CS50 в своєму навчальному процесі! Станом на 2015 рік офлайн версія CS50 також є найпопулярнішим курсом за вибором в Гарвардському університеті.

Курс розрахований як на повних новачків, так і на тих слухачів, хто вже має невеликий стартовий досвід в програмуванні.

Одночасно із онлайн-курсом будуть відкриті безкоштовні групи офлайн-підготовки в провідних університетах та компаніях України, на яких ментори будуть допомагати слухачам з проходженням CS50. Через значний ажіотаж, спричинений відкриттям груп офлайн-підготовки в провідних університетах та компаніях України, на яких ментори будуть допомагати слухачам з проходженням CS50, командою Prometheus упродовж надзвичайно короткого часу було організовано додаткові безкоштовні офлайн-групи для максимального задоволення зацікавленості слухачів. Сьогодні ми відкриваємо реєстрацію на ці додаткові офлайн-групи підготовки за цим посиланням! Просимо Вас не реєструватися у новій анкеті, якщо Ви вже отримали лист-запрошення на раніше анонсовані групи офлайн-підготовки. Право остаточного відбору слухачів офлайн-груп лишається за організаторами цих груп, які надішлють спеціальний лист-запрошення кожному слухачу, який пройде відбір.

Зверніть увагу! Курс CS50 можна проходити як виключно онлайн, так і в офлайн-групі на базі онлайн-курсу. Обидва варіанти є абсолютно повноцінним навчанням, тому навіть якщо Ви не потрапите до офлайн-групи, обов’язково пройдіть курс онлайн!

ПРОГРАМА КУРСУ

Курс навчить вас:

  • Широкому і ґрунтовному розумінню інформатики та програмування.
  • Як мислити алгоритмічно та ефективно вирішувати проблеми за допомогою програмування.
  • Таким концепціям як абстракція, алгоритм, структури даних, інкапсуляція, управління пам’яттю, основи комп’ютерної безпеки, розробка програмного забезпечення і web-розробка.
  • Основам відразу декількох мов програмування, зокрема, C, PHP і JavaScript, а також технологіям SQL, CSS і HTML.
  • Познайомить з процесом розробки і презентації власного проекту з програмування.

Практичні завдання курсу базуються на реальних кейсах зі сфер біології, криптографії, фінансів, судово-медичної експертизи та розробки ігор.

Оригінал курсу - CS50 "Introduction to Computer Science" під ліцензією Creative Commons доступний англійською мовою на сайті http://cs50.tv.

Відео для курсу озвучені командою "Лампова наука" за підтримки "Львівської ІТ Школи" та SoftServe.

          

ЛІЦЕНЗІЯ

Даний курс розповсюджується за відкритою ліцензією Creative Commons. Авторство курсу належить проф. Девіду Малану та університету Гарварда. Українська версія курсу відповідає оригінальній версії 2014 року, яка була розміщена на платформі edX протягом 2015 року. Зміни, які були внесені у локалізовану версію, не є значними і стосуються текстового та графічного оформлення матеріалу.

ПОЧАТОК КУРСУ

Квітень 2016 року

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ

12 тижнів

ВИКЛАДАЧ КУРСУ

Course Staff Image #1

Девід Дж. Малан

Професор Гарвардського університету. Наукові інтереси професора Малана – сфера кібербезпеки, цифрові експертизи та ботнети. Він визнаний експерт у сфері дистанційного навчання інформатиці та основам програмування.

АСИСТЕНТ

Course Staff Image #2

Олексій Молчановський

Співзасновник платформи Prometheus. В минулому викладач Київського Політехнічного Інституту, де викладав курси "Дискретна математика", "Теорія алгоритмів", "Штучний інтелект".

Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних у межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його закінчення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так! Успішно виконайте усі завдання курсу й отримайте сертифікат Prometheus про його закінчення! Для того, щоб отримати сертифікат Гарвардського університету вам доведеться пройти курс-оригінал на платформі eDX.

У який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання та форум будуть доступні в будь-який час, в тому числі після завершення курсу.

Подяка

Хочемо висловити подяку всім волонтерам, які брали участь у локалізації текстів курсу українською мовою.

Перекладачі

Євгеній Аверков, Анна Аксенова, Оля Алємасова, Артур Аширов, Олександр Бахмач, Катерина Бобровник, Богдан Бодрягов, Наталія Борякова, Володимир Буберенко, Юлія Бута, Денис Вакула, Женя Варавва, Марина Верхола, Юрій Вишневський, Ольга Гайєр, Вероніка Герасименко, Анастасія Герасімова, Саша Герман, Наталія Годунок, Євген Грязнов, Олег Гузей, Іван Даниленко, Антон Дмитренко, Поліна Добринчук, Євгенія Дольська, Ніколай Дромов, Ольга Дячук, Євген Євсюгов, Ярослав Єрмілов, Віталій Залевський, Олесся Іванова, Валентина Калініченко, Ігор Клюшніков, Жанна Коваль, Валерій Ковальчук, Сергій Ковбасюк, Вячеслав Комісаренко, Андрій Кондратюк, Юлія Конух, Володимир Корнійчук, Юлія Костюк, Інесса Краснокутська, Олена Кривенко, Антон Кривко, Володимир Купчанко, Анна Курмаз, Тетяна Лецюк, Дар'я Литвиненко, Альона Лобач, Ольга Лужецька, Павло Ляпін, Ірина Майк, Михайло Майкович, Юлія Малафай, Лія Матвієнко, Тетяна Мороз, Юрій Наконечний, Віктор Орда, Олександр Панчик, Оксана Пасічник, Владлена Попереля, Аліна Портна, Дмитро Приймак, Софія Ракус, Ксенія Родіна, Тарас Романюк, Анна-Марія Самсон, Марта Свистун, Надiя Сидоренко, Ілля Сіменко, Василь Скрипничук, Світлана Солтисяк, Євгенія Стародуб, Анна Столяр , Владислав Супруненко, Юлія Сухенко, Владислав Тишкевич, Василь Ткачук, Тетяна Тобін, Маріанна Томашпольська, Марія Третяк, Олена Трофимчук, Ольга Фоменко, Марія Фостер, Олексій Франчук, Євгенія Харченко, Олексій Хімченко, Костянтин Холод, Марія Холод, Кароліна Цибульська, Ірина Цмикал, Марина Чебакова, Надія Черниш, Олег Шишкін, Денис Шишко, Юлія Ярина

Редактори

Юлія Костюк, Тетяна Тобін, Ліна Тараненко, Юлія Бута, Ольга Фоменко, Ірина Ільїна, Катерина Альошкіна, Софія Ракус

  1. Старт

    18 Квіт. 2016