Перейти до головного змісту

Жінки та чоловіки: гендер для всіх

ПРО ЦЕЙ КУРС

В українському суспільстві зарплата жінок, у середньому, на 30% менша від зарплати чоловіків! Ще й досі в Україні існує список із кількох сотень професій, заборонених для жінок! А в деяких сферах дискриміновані саме українські чоловіки!

Цікаві питання, шокуючі факти, професійні відповіді. Наш онлайн курс «Жінки та чоловіки: гендер для всіх» для небайдужих лідерів думок проєвропейської України.

Мене звати Тамара Марценюк. Цей проект розроблено на основі мого досвіду 10-річного викладання різноманітних курсів гендерної тематики в Києво-Могилянській академії, а також у навчальних закладах Німеччини, Шотландії та Швеції. Я вірю у науку і викладання задля суспільних змін. Мій академічний досвід, а також громадська діяльність надихають на викладання не тільки гендерної теорії, але й практики змін у суспільстві.

Наш курс розрахований на широку аудиторію: студенток і студентів, активісток та активістів громадянського суспільства, експерток та експертів аналітичних центрів, hr-фахівців, на всіх хто прагне розібратися у гендерних питаннях. Разом ми навчимося фахово аналізувати події та суспільні явища з гендерної точки зору, уникати дискримінацій, краще розуміти свої права і способи їх захисту. Ви також ознайомитеся з аргументами на підтримку формування суспільних політик з позиції недискримінації і гендерної рівності, які зможете ефективно використовувати в публічних дискусіях. Також для найбільш активних слухачів і слухачок ми плануємо подарунки у вигляді книжок і журналів на гендерну тематику.

Курс розділено на два рівні: 1) Базовий, що буде цікавий кожному та 2) Експертний для фахівців в гендерних питаннях. У слухачів курсу буде можливість отримати сертифікати базового або експертного рівнів.

Курс передбачає інноваційні та просто цікаві методи навчання - перегляд відео, виконання практичних завдань, участь у дискусіях. Зареєструйтеся вже зараз – навчання починаємо у жовтні!

Гостями курсу стануть відомі українські експертки та громадські діячі:

  1. Ірина Славінська, журналістка Громадського радіо та Української правди.
  2. Олена Богданова, доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія». Має значний міжнародний досвід соціальних досліджень, зокрема в Оксфордському університеті (2001-2002), Лондонській школі економіки й політичних наук (2002), Торонтському університеті (2004-2005), Стенфордському університеті (2010). Окрім соціології релігії, до царини її фахових зацікавлень належать питання демократизації, позитивного потенціалу особистості та щастя.
  3. Ольга Веснянка, журналістка, експертка із гендерних питань і прав людини.
  4. Ростислав Семків, кандидат філологічних наук, викладач кафедри літературознавства НаУКМА, критик, директор видавництва "Смолоскип".
  5. Берлінська Марія, магістр історії (НаУКМА), керівниця Центру підтримки аеророзвідки, доброволець в зоні АТО.
  6. Чапай Артем, журналіст, письменник.

IRF

Курс «Жінки та чоловіки: гендер для всіх» виготовлено в межах "Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні", яку виконує МФ «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA). Думки та позиції викладені в цьому курсі є позицією автора та необов'язково відображають позицію уряду Швеції.

Довжина курсу

5 тижнів.

Всі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно.

ВИМОГИ ДО ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

Жодних - лише зацікавленість темою.

ВИКЛАДАЧКА

Course Staff Image #1

Тамара Марценюк

Кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології НаУКМА, авторка близько десяти курсів (серед яких «Вступ до ґендерних студій», «Фемінізм як соціальна теорія і суспільний рух», «Ґендер і політика», «Маскулінність і чоловічі студії», «Соціальні проблеми в Україні і світі», «Ґендер і економіка» та ін.), більше 50 наукових публікацій, серед яких англомовні статті та розділи книг, посібники і звіти досліджень.

За останні три роки викладала три англомовні авторські курси у Німеччині, читала публічні лекції (зокрема, «Гендер, нація та революція: роль жінок у протестах на ЄвроМайдані 2013-2014») та проводила дослідження у Канаді, США, Швеції, Шотландії тощо. Учасниця низки міжнародних стипендійних програм та міжнародних конференцій.

Сфера наукових інтересів – гендерна соціологія. Постійно працює гендерною експерткою у низці проектів від вітчизняних і міжнародних організацій, співпрацює із громадськими організаціями та журналістами. Постійно проводить дослідження на гендерну тематику, тренінги для журналісток, політикинь, активісток.

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладачка може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладачки!

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

  1. Старт

    Курс доступний постійно
Внести до списку