Перейти до головного змісту

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Доброго дня, шановні слухачі!

Команда викладачів-організаторів Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова приступила до модернізації та вдосконалення курсу «Культурологія», тому цей МВОК тимчасово закривається.

Просимо вибачення за незручності та сподіваємося, що найближчим часом курс буде відкрито, про що ви обов’язково отримаєте повідомлення на почтову скриньку.

Дякуємо за розуміння!

З повагою,
команда Рrometheus.

ПРО ЦЕЙ КУРС

Чи задумувались ви над питанням «Що таке культура? Яку вона виконує роль і яка взагалі від неї користь?».

«Культурологія для всіх» – онлайн-курс, який допоможе відповісти на ці та інші запитання, а також стане важливою сходинкою у розумінні науки, яка вивчає смислові аспекти культури. Культурологія з’явилась порівняно нещодавно, але швидко набуває популярності у зв’язку з культуроцентричною моделлю розвитку сучасного світу та концепції креативної економіки. Крім того, вона має значний практичний характер, адже поєднує в собі соціологію, мистецтвознавство, філософію та інші дисципліни

Лектори онлайн-курсу висвітлюють культуру як феномен, який пронизує все наше життя, а тому маємо нагальну потребу в її розумінні. Лекції насичені прикладами з української і світової культури, з історії культури і нової палітри сучасних арт-практик.

Опанування запропонованого онлайн-курсу стане в нагоді для тих, хто прагне навчитись культурологічного аналізу творів мистецтва і суспільних явищ та процесів; творчого засвоєння культурних цінностей, їх критичного переосмислення і перетворення у надбання власної світоглядної культури; допоможе включенню у міжкультурний діалог; застосуванню отриманих знань у майбутній професійній діяльності.

Онлайн-курс «Культурологія для всіх» є колективним доробком викладачів кафедри культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Запропоновані теми стосуються найбільш актуальних проблем сучасної культурології, тому кожна лекція представлена окремим викладачем, який є не лише теоретиком з конкретного питання, а й практиком. В живій розмовній формі лектори онлайн-курсу піднімають різноманітні теми, які зацікавлять широке коло слухачів.

Структура курсу

  1. Культурологія як наука і навчальна дисципліна.
  2. Мистецтво новітніх технологій.
  3. Культура як освіта. Педагогічна культурологія.
  4. Релігія і культура: віра у ситуації постмодерну.
  5. Традиційні культури Сходу: діалог традицій і сучасності.
  6. Культурологія ментальності.
  7. Теорія масової культури.
  8. Екранна культура.

СТАРТ КУРСУ

31 січня 2017 року.

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ

8 тижнів.

ВИКЛАДАЧІ

Галина Мєднікова

Доктор філософських наук, професор, автор близько 100 наукових публікацій з актуальних проблем культурології та естетики, автор навчального посібника «Українська та зарубіжна культура ХХ століття», де вперше було концептуалізовано розвиток сучасного мистецтва України в контексті світового. Коло наукових інтересів: методологія дослідження культурних процесів, мистецькі арт-практики, нові освітні стратегії, гуманітарні технології в соціально-економічному розвитку суспільства.

Євгенія Більченко

Доктор культурології, доцент, поетеса, перекладач. Коло наукових інтересів: філософія культури, культурна антропологія, культурна регіоніка.

Яніна Пруденко

Кандидат філософських наук, доцент, незалежний куратор проектів у сфері медіамистецтва. Коло наукових інтересів: художня культура в епоху новітніх технологій, взаємовідносини «людина – техніка» як філософсько-естетична проблема.

Лариса Осадча

Кандидат філософських наук, доцент. Коло наукових інтересів: проблеми некласичної культурології, постмодерний дискурс.

Сергій Русаков

Кандидат філософських наук, доцент, організатор культурологічних і літературно-мистецьких проектів. Коло наукових інтересів: Cultural Studies, теорія масової культури, прикладна культурологія.

Євген Ворожейкін

Аспірант кафедри культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Коло наукових інтересів: нові стратегії візуальної культури, дослідження Cultural Studies.

Подяка

Висловлюємо подяку Вікторії Алексеєвій та Аліні Андреєвій за чудову операторську роботу і монтаж, Андрію Складану за професійну роботу із звуком, Віталію Kwink Мохонько за креативний дизайн афіші.

Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних у межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його закінчення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так! Успішно виконайте усі завдання курсу й отримайте сертифікат про його закінчення з підписом викладача!

У який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

  1. Старт

Внести до списку