Skip to main content

Основи лобіювання


Prometheus

ПРО ЦЕЙ КУРС

Протягом майже двох останніх років ми були свідками низки державних перетворень в Україні, які сприяли більшій відкритості влади і створили умови для динамічної взаємодії між урядом і суспільством. Тож саме сьогодні час будувати довгострокові відносини між владою і Вашою організацією, впливати на її рішення і брати участь у формуванні державної політики.

Ефективна стратегія взаємодії з органами влади допоможе Вам вигідно позиціонувати Вашу організацію, підвищити її впізнаваність та уникнути регуляторних криз, пов’язаних із прийняттям несприятливого для Вас законодавства.

Взаємодія з урядом трансформує Вашу організацію з об’єкту регулювання, залежного від волі регулюючих органів, у повноцінний суб’єкт урядових відносин. Вона дає можливість не лише реагувати на пропонований курс розвитку Вашої індустрії, але і брати участь у формуванні правил гри у відповідному секторі.

Мета курсу, який ми Вам пропонуємо, показати, що лобіювання – не тільки для лобістів. Ми поділимося з Вами сучасними інструментами впливу на органи влади для досягнення Ваших організаційних цілей і допоможемо створити напрямок урядових відносин буквально з нуля.

На сьогодні лобіювання не викладають в жодному з українських вишів. Тож приєднуйтесь до нашого курсу і скористайтесь можливістю здобути унікальні практичні знання з цього актуального напрямку.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС

Курс розрахований на наступні категорії слухачів:

- фахівців громадських організацій та приватних компаній, які НЕ мають досвіду взаємодії з органами влади, але бажають підвищити ефективність своєї основної діяльності за рахунок навичок лобіювання;

- практикуючих лобістів і менеджерів із взаємодії з органами влади, які зацікавлені в обміні досвідом і підвищенні кваліфікації;

- студентів вищих навчальних закладів (зокрема, за спеціальностями правознавство, економіка, фінанси, політологія, зв’язки з громадськістю, маркетинг та ін.), які розглядають лобіювання як можливий кар’єрний напрямок.

СТРУКТУРА КУРСУ

В межах курсу ми, зокрема, розглянемо наступні питання:

- Значення взаємодії з органами влади для вигідного позиціонування організації;

- Роль лобіювання у забезпеченні демократичного процесу прийняття владних рішень;

- Суб’єкти і об’єкти лобіювання;

- Взаємні інтереси лобіста і держслужбовця;

- Портрет ефективного лобіста і зміст його щоденної роботи;

- Інструменти і техніки лобіювання та урядових відносин;

- Організація зустрічей з вищими посадовими особами та підготовка якісних письмових звернень в органи влади;

- Побудова напрямку взаємодії з органами влади в окремо взятій організації;

- Розробка довгострокової стратегії взаємодії з урядом;

- Планування і реалізація дієвої лобістської кампанії;

- Приклади лобістських кампаній: законодавче та виконавче лобіювання.


Гостями курсу стануть провідні українські експерти в галузі лобіювання та взаємодії з органами державної влади, а саме:

- Денис Базилевич, директор Інституту професійного лобіювання та адвокасі;

- Тарас Качка, уповноважений з питань підприємництва при Державній фіскальній службі України (колишній віце-президент з питань стратегічного розвитку Американської торгівельної палати в Україні);

- Юлія Солоха, координатор проекту “Київ без тютюнового диму” ГО “Інститут Медіа Права”;

- Лана Сінічкіна, партнер Адвокатського Об’єднання Arzinger та співголова Комітету харчової промисловості Американської торгівельної палати в Україні;

- Олена Калабаня, керівник напрямку взаємодії з органами державної влади міжнародної фармацевтичної компанії Sanofi в Україні;

- Андрій Чирва, керівник напрямку взаємодії з органами державної влади міжнародної компанії Mondelēz в Україні (в минулому – керівник Управління інформації та зв'язків з громадськістю Адміністрації Президента).

ВИМОГИ ДО ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

Курс НЕ потребує спеціальних фахових знань. Для слухачів, які не мають досвіду у галузі взаємодії з урядом, він слугуватиме ґрунтовним вступом до основ лобіювання, а для практикуючих фахівців – джерелом корисних експертних рекомендацій та аналізу актуальних кейсів.

Всі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно.

Цей онлайн-курс вироблено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Точка зору, відображена у даному онлайн-курсі, може не співпадати з офіційною позицією уряду США.

ВИКЛАДАЧ

Course Staff Image #1

Олена Прокопенко

Олена Прокопенко є практикуючим лобістом, керівником проектів із зв'язків з органами державної влади міжнародної консалтингової компанії PBN Hill+Knowlton Strategies. Серед її клієнтів – Visa, Apple, Cargill, Sanofi, Oriflame, Unilever та інші лідери ринку.

На громадських засадах проводить навчальні семінари з лобіювання для вітчизняних та міжнародних організацій і координує напрямок урядових відносин асоціації журналістів-християн.

ДДо приходу в PBN H+K Strategies Олена працювала юрисконсультом однієї з парламентських політичних партій та помічником-консультантом народного депутата. Брала участь у низці суспільно-політичних проектів одного з ведучих наукових інститутів США – Хадсонівського інституту (м. Вашингтон), а також у ряді передвиборчих кампаній; координувала податковий та митний комітети Європейської Бізнес Асоціації.

Олена є випускницею стипендіальної програми ім. Едмунда С. Маскі Державного департаменту США та має ступінь магістра державного управління Університету Західного Іллінойсу. З відзнакою закінчила юридичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка.

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все, що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача!

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

  1. Classes Start

    Курс Доступний Постійно
Enroll