Ґендерно орієнтоване бюджетування для розвитку громад

AMU

Доступний постійно

ПРО ЦЕЙ КУРС

Ми живемо у неймовірні часи шалених змін та поступу, але все ще продовжуємо боротьбу за рівні права для всіх, незалежно від раси, релігії, політичних вподобань, ставлення до світу та, звісно, статі. Питання ґендерної рівності й досі лишається серед провідних у світі.

Україна – не виняток, але ми на правильному шляху! Наше держава робить все можливе у правовому полі для забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок. І одне із завдань, яке ми ставимо перед собою як країна, як спільнота, як цивілізована нація – використання ґендерного підходу під час формування та використання бюджету.

Як врахувати потреби різних груп населення у плануванні бюджету громади? Чому розвинені країни приділяють велику увагу ґендерно орієнтованому бюджету? Чому важливо впроваджувати цю практику в Україні? Які результати отримали міські та селищні громади, коли стали враховувати потреби жінок і чоловіків під час планування бюджету? Чому громаді вигідно мати ґендерно орієнтований бюджет? Чому врахування потреб жінок і чоловіків, дівчаток та хлопчиків сприяє ефективному використанню коштів громади?

Про це ми поговоримо в рамках онлайн курсу «Ґендерно орієнтоване бюджетування для розвитку громад», який підготували проект USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що його впроваджує Асоціація міст України, та проект “Ґендерне бюджетування в Україні” (ГОБ), що фінансується Швецією.  Курс збагачений практичним досвідом та матеріалами програм «ООН Жінки» та Національного демократичного інституту міжнародних відносин (NDI), що працює в межах програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Курс викладає досвідчена команда ГО «Бюро ґендерних стратегій і бюджетування».

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС

  • Представникам/представницям органів місцевого самоврядування.
  • Представникам/представницям центральних та місцевих органів виконавчої влади.
  • Представникам/представницям організацій громадського суспільства.
  • Тим, хто хоче бути більш конкурентними на ринку праці.

Курс буде корисним як фахівцям і фахівчиням, які мають справу з бюджетуванням, так і широкому колу осіб, які цікавляться питаннями розвитку громад, підвищення ефективності місцевих бюджетів та забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, адже ҐОБ поєднує два процеси: забезпечення ґендерної рівності й управління публічними фінансами.

ПРОГРАМА КУРСУ

Цей курс висвітлює підхід до впровадження ҐОБ, що фінансується Швецією, «ООН Жінки» та NDI та взятий до розгляду Міністерством фінансів України, державними органами влади та органами місцевого самоврядування.

Ви дізнаєтеся більше:

  • про підходи до впровадження ҐОБ на державному та місцевому рівнях;
  • як розуміти та включати ґендерний аспект у планування та імплементацію стратегій, планів та бюджетних програм;
  • про успішний досвід громад, які використовують ҐОБ в Україні.

Курс містить такі модулі:

  • МОДУЛЬ 1 дасть відповідь на питання, що таке ґендерно орієнтоване бюджетування та як ҐОБ працює на державному і місцевому рівнях в Україні. Також модуль познайомить з основними етапами української методики ґендерно орієнтовного бюджетування.
  • МОДУЛЬ 2 допоможе розібратись у підходах до інтеграції ґендерних питань в бюджетний процес на місцевому рівні, зокрема, із застосування ґендерного аналізу та ґендерної статистики.
  • МОДУЛЬ 3 буде присвячений практичним крокам впровадження ґендерно-бюджетного аналізу відповідно до методики ҐОБ.
  • МОДУЛЬ 4 розгляне ҐОБ у контексті належного врядування та прав людини. Особливий акцент робитиметься на сталості запровадження ҐОБ на рівні громади.

ВИМОГИ ДО СЛУХАЧІВ

Інтерес до теми та бажання навчатись.

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ

Чотири тижні навчання з можливістю отримання сертифікату.

Всі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно.

ЕКСПЕРТНА КОМАНДА КУРСУ

Тетяна Іваніна

Тетяна Іваніна

Національна експертка, тренерка та консультантка з ґендерної політики та ґендерно орієнтованого бюджетування Голова «Бюро ґендерних стратегій і бюджетування».

Має професійний досвід управління проектами, досвід тренерської, консультативної діяльності та досвід розробки та впровадження навчальних тренінгів та матеріалів з питань ґендерного бюджетування та ґендерного аналізу за замовленням вітчизняних та міжнародних інституцій (зокрема, Фонду Фрідріха Еберта, ООН Жінки, НДІ, ПРООН та ін.).

Авторка ряду досліджень та публікацій з питань ґендерної політики та бюджетування, міжсекторної співпраці, неформальної освіти дорослих.

Оксана Кисельова

Оксана Кисельова

Національна експертка Проекту ҐОБ.

Має досвід роботи в академічній сфері, в міжнародних організаціях і неурядовому секторі. Більш, ніж 20 років є адвокаткою ґендерної рівності на національному і міжнародному рівнях. Надає експертну підтримку органам державної влади у формуванні ґендерної політики. Має більш ніж десятирічний досвід теоретичної і практичної роботи з питань запровадження ґендерно орієнтованого бюджетування в Україні.

Кандидат філософських наук.

Ольга Чернюк

Ольга Чернюк

Експертка з ґендерно орієнтованого бюджетування, заступниця керівниці Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні».

Має понад 17 років професійного досвіду роботи у державному секторі з питань здійснення реформ у бюджетній сфері, а також досліджень у сфері управління державними фінансами.

Також має більше 10 років досвіду організації та проведення тренінгів та консультацій для різних аудиторій. Спеціалізується на системах ефективного бюджетування, таких як ґендерно орієнтоване бюджетування, програмно-цільовий метод складання та виконання бюджетів (програмне бюджетування), середньострокове планування та прогнозування бюджету та ін.

Оксана Цюпа

Оксана Цюпа

Заступниця керівниці Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні», експертка з ґендерно орієнтованого бюджетування.

Має досвід у проведенні тренінгів з ґендерно орієнтованого бюджетування, роботи експерта щодо інтеграція ґендерного підходу в бюджетний процес як на державному, так і на місцевому рівнях. Бере участь в аналітичній роботі щодо здійснення ґендерного бюджетного аналізу програм, що фінансуються з бюджету.

Магістр державної служби. Досвідчений практик у бюджетній сфері – начальник відділу фінансування галузей невиробничої сфери Головного фінансового управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації (2004 р.). Кандидат економічних за спеціальністю «Гроші, фінанси і кредит», доцент кафедри фінансів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Наталя Чермошенцева

Наталя Чермошенцева

Національна консультантка з питань ґендерної рівності та реформ, тренерка, експертка «Бюро ґендерних стратегій та бюджетування».

Має досвід викладацької діяльності та досвід проведення тренінгів з питань ґендерної політики, протидії дискримінації, ґендерно орієнтованого бюджетування для різних цільових аудиторій.

Останні 10 років опікується соціальними проектами, що пов’язані з правами людини, питаннями ґендерної рівності та протидії дискримінації, участю громадян у процесах прийняття рішень та підвищенням інституційної спроможності громадських організацій.

Кандидатка історичних наук, випускниця Вищої школи соціології при Інституті соціології АН України.

Юлія Савельєва

Юлія Савельєва

Тренерка з ґендерних питань, експертка з ґендерного інтегрування «Бюро ґендерних стратегій та бюджетування».

Здобула свій досвід, працюючи у громадських організаціях, викладаючи у Сумському державному університеті, займаючись проектною діяльністю.

Галузь інтересів - ґендерно орієнтоване бюджетування у розбудові територіальних громад, запровадження ґендерного підходу у вищих навчальних закладах, ґендерно-чутливі ініціативи на робочих місцях для осіб з сімейними обов’язками, розширення політичної участі жінок, захист материнства і дитинства.

Кандидатка філософських наук.

Юлія Малько

Юлія Малько

Тренерка, консультантка з ґендерно орієнтованого бюджетування експертка «Бюро ґендерних стратегій та бюджетування».

Має досвід роботи на керівних посадах в органах державної влади та місцевого самоврядування. Працювала тренеркою та консультанткою NDI, Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, програми ПРООН та ООН Жінки з питань запровадження ґендерного підходу в управлінні, ґендерного бюджетування, підвищення спроможності органів місцевого самоврядування.

Має більше 20 публікацій з тематики ефективного управління на місцевому рівні.

Наталія Рябушенко

Наталія Рябушенко

Тренерка-консультантка з ґендерно орієнтованого бюджетування, експертка «Бюро ґендерних стратегій та бюджетування».

Коло інтересів - просування ідеї рівності жінок та чоловіків, ґендерного підходу в управління громадами, впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування на різних рівнях.

Має досвід участі в програмах та проектах Фонду Фрідріха Еберта, ПРООН та ООН Жінки. На сьогодні співпрацює з Національного демократичного інституту в рамках програми DOBRE.

Викладачка Волинського інституту ім. В. Липинського.

Ольга Жукова

Ольга Жукова

Тренерка, консультантка з ґендерної політики та ґендерного бюджетування, організаційного розвитку неурядових організацій, експертка «Бюро ґендерних стратегій та бюджетування».

Досвід проведення тренінгів з 1998 року. Була залучена до тренінгових програм в рамках проектів Фонду народонаселення ООН (UNFPA), Європейського Союзу, ПРООН, USAID, Ради Європи, Посольства США в Україні, Фонду ім.Ф.Ебберта, ООН-Жінки тощо. Була тренеркою-експерткою з ґендерної політики у «Програмі рівних можливостей та прав жінок в Україні» Програми розвитку ООН. Провела більше 300 тренінгів, майстер-класів та тренінгів для тренерів.

З 2005 року консультує неурядові організації з питань організаційного розвитку. Досвід роботи у громадських організаціях 25 років. Голова громадської організації «Нова генерація» (м. Херсон).

Наталя Дмитрук

Наталя Дмитрук

Соціологиня, тренерка, експертка з питань соціологічних досліджень експертка «Бюро ґендерних стратегій та бюджетування».

Консультантка з ґендерно орієнтованого бюджетування NDI в межах програми DOBRE, керівниця та аналітикиня вітчизняних та міжнародних дослідницьких проектів.

Розробниця методології моніторингу та оцінки проекту «Інтеграція ґендерного підходу у місцеві політики, плани та бюджети» Програми ПРООН та ООН Жінки «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України».

Провідна наукова співробітниця Науково-дослідного Інституту соціально-економічного розвитку міста Києва, викладачка Академії праці, соціальних відносин та туризму, запрошена викладачка НаУКМА.

Зауваження щодо правопису

Терміни «ґендерно орієнтоване бюджетування» та «ґендер»

Платформа «Prometheus» лишає за собою право не погоджуватись із авторським написанням наведених термінів та поза межами курсу послуговується ними відповідно до норм чинного українського правопису

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс повністю безкоштовний. Викладачі можуть рекомендувати навчальну літературу, щоб ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все, що вам знадобиться – доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.