Шкільне життя онлайн

EWC

Доступний постійно

ПРО КУРС: 

Цей курс ― черговий із циклу курсів «30 кроків до нової української школи: навчаємо громадянина». Як зробити шкільне життя онлайн цікавим, насиченим та ефективним? Чому нам варто перестати боятись цифрових технологій та навчитись впроваджувати їх в усі сфери нашого життя? Як створите безпечне цифрове середовище у школі? Цей курс створено для підтримки шкільної спільноти у впровадженні та використанні цифрових технологій. Тримайте руку на пульсі сучасності та дізнайтесь більше про цифрове громадянство для організації та підтримки освітнього процесу в онлайновому форматі. 

Курс допоможе педагогам та адміністрації закладів освіти організувати позитивну, активну, відповідальну й безпечну цифрову шкільну спільноту.

Завдання курсу:

  • сформувати розуміння поняття цифрового громадянства в контексті шкільного освітнього середовища;
  • продемонструвати взаємозв’язок цифрової й громадянської компетентності та цифрового громадянства;
  • мотивувати вчителів та шкільні адміністрації створювати й підтримувати безпечне цифрове середовище закладу освіти;
  • сприяти розвитку соціальних та громадянських компетентностей учнів у цифрову добу.

Курс відповідає концепції «Нової української школи» та базується на підходах, принципах і матеріалах Ради Європи та Європейського центру імені Вергеланда (Норвегія), приділяє особливу увагу поняттю цифрового громадянства, наскрізному розвитку цифрових та громадянських компетентностей на основі Рамки компетентностей для культури демократії Ради Європи.

НА ЦЬОМУ КУРСІ ВИ:

  • дізнаєтеся, що таке цифрове громадянство, його складники (за моделлю рамкових документів Ради Європи) та яким чином можна його проєктувати на шкільне життя;
  • зрозумієте взаємозв’язок цифрової й громадянської компетентностей та цифрового громадянства, а також їхнє представлення в Державних стандартах освіти для Нової української школи;
  • довідаєтеся, як проводити цікаві онлайнові уроки; 
  • познайомитеся з деякими техніками оцінювання (зокрема, формувального) та їхнього застосуванням в цифровому форматі; 
  • з’ясуєте основні ознаки фейкової та маніпулятивної інформації в цифровому просторі;
  • дізнаєтеся, як правильно розподіляти цифрове навантаження;
  • навчитеся формувати й підтримувати власну цифрову репутацію;
  • засвоїте базові правила кібербезпеки, актуальні для створення й підтримки безпечного освітнього цифрового середовища;
  • опануєте нові сучасні педагогічні практики та навчитеся створювати цифрове освітнє середовище закладу, що відповідає сучасним вимогам до якості освіти.

ЦЕЙ КУРС БУДЕ ЦІКАВИЙ

  • учителям – для розвитку цифрових, соціальних та громадянських компетентностей учнів та підтримки класної спільноти онлайн;
  • шкільним адміністраціям – для створення цілісної системи формування цифрової культури закладу;
  • батькам учнів – для організації безпечного та збалансованого цифрового середовища розвитку власних дітей.

ТЕМАТИЧНИЙ РОЗПОДІЛ

Вступ
Розділ 1. Демократичні цінності цифрового громадянства в Новій українській школі.
Розділ 2. Доступне та цікаве онлайн-навчання (Перебування онлайн).
Розділ 3. Здоров’я та добробут за навчання онлайн (Добробут онлайн).
Розділ 4. Безпека та відповідальність за навчання онлайн (Права онлайн).
Завершення курсу

ОБСЯГ КУРСУ 

30 годин (1 кредит ЄКТС).

ФОРМА НАВЧАННЯ

Онлайн-курс, опановується дистанційно і самостійно.

ФОРМА ПІДТВЕРДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

Виконавши всі обов’язкові завдання курсу, користувач чи користувачка отримує сертифікат про успішне завершення навчання. Сертифікат підтверджує підвищення кваліфікації обсягом 30 годин (1 кредит ЄКТС) відповідно до затвердженої програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників, керівників ЗЗСО та їхніх заступників, завідувачів філій. Автентичність сертифікату можна перевірити за посиланням на ньому. Усі видані сертифікати внесено до реєстру, з яким можна ознайомитися за посиланням

Затверджену програму можна завантажити, натиснувши на її зображення вгорі, або за цим посиланням.

Курс створений в рамках Програми підтримки освітніх реформ в Україні “Демократична школа” (2021-2024), яка реалізовується Європейським центром ім. Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії. Імплементаційними партнерами Програми в Україні є БО “Центр освітніх ініціатив” та Всеукраїнським фондом “Крок за кроком”.

Курс рекомендують

Course Staff Image #1

«Осучаснення змісту освіти, професійний розвиток педагогічних працівників, створення нового освітнього простору та впровадження форм і методів організації освітнього процесу, побудованих на партнерстві й академічній свободі ― важливі напрямки змін у загальній середній освіті. Все це дасть нам змогу побудувати нову школу, що максимально задовольнятиме запити учнів, учителів, батьків. Школа має ставати більш динамічною й змістовною, якнайкраще відповідати запитам усієї спільноти, залученої до освітнього процесу. Початок пандемії й перехід на онлайн-навчання актуалізували всі ці завдання, але й додали нових викликів, повʼязаних зі взаємодією в цифровому світі. Учителі освоюють все нові цифрові інструменти, а на допомогу вчительству створено платформу для змішаного навчання Всеукраїнська школа онлайн. Однак дотримуватися засад демократичної взаємодії в цифровому світі не менш важливо, ніж володіти технологіями. Навчання на курсі “Шкільне життя онлайн” допоможе не лише підвищити цифрові компетентності, а й допоможе створювати комфортне навчальне середовище в реальному й віртуальному класі».

Вадим Карандій, директор Українського інституту розвитку освіти

ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРІВ

Курс веде:

Course Staff Image #1

Оксана Пасічник

Учителька інформатики ліцею «Сихівський» Львівської міської ради, консультантка з онлайнового навчання Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», учасниця робочих груп з розробки державних стандартів освіти (інформатична галузь), «Опису цифрової компетентності педагога», промоутерка проєкту освіти з цифрового громадянства Ради Європи.

Освітній дизайн:

Course Staff Image #2

Андрій Донець

Координатор Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», консультант з онлайнового навчання Європейського центру імені Вергеланда (Норвегія).

Course Staff Image #2

Людмила Микитюк

Методистка відділу виховної роботи та позашкільної освіти, викладачка Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, тренерка програми «Демократична школа».

Course Staff Image #2

Ольга Боярчук

Завідувачка відділу виховної роботи та позашкільної освіти, старша викладачка Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, тренерка програми «Демократична школа».

Course Staff Image #2

Ілюстрації створила Єва Гриник. 

Висловлюємо подяку Українському Католицькому Університету за надання приміщення для зйомки курсу (Центр ім. Митрополита Андрея Шептицького). 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Так. Усе, що вам знадобиться, – доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так. Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення, що відповідає всім вимогам до підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

У який час проходитимуть заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.