Skip to main content

Соціальний менеджмент і залучення зацікавлених сторін


Міжнародний фонд «Відродження»

Про курс

Відбудова Сходу України та відновлення місцевих громад після руйнівного впливу збройного конфлікту — ключове питання державної політики. Як визначити, що саме потрібно громадам? Як запобігати виникненню конфліктів та знизити напруженість у громаді? Як працювати із соціальними стандартами? Що таке сучасний соціальний менеджмент та чутливий до конфлікту підхід? Хто такі «зацікавлені сторони» і як їх залучати до планування, впровадження та оцінки проекту?

В основі пропонованого в курсі підходу до відбудови соціальної інфраструктури – людина й інтереси громади.

Цей курс розроблений на підтримку впровадження Проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», що реалізується відповідно до Фінансової угоди 2014 року між Урядом України та Європейським Інвестиційним Банком (ЄІБ). Міністерство регіонального розвитку України – головний виконавець Проекту. Надзвичайна кредитна програма спрямована на допомогу місцевим громадам Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської та Харківської областей, які прийняли значну кількість вимушених переселенців, у покращенні соціальної інфраструктури та доступності публічних послуг для населення.

Під час навчання ви довідаєтесь про соціально значущі підходи до впровадження проектів та способи поєднання зобов’язань, ресурсів, спроможності, планування, відповідальності, участі та довіри. Ви навчитесь, як допомагати при реалізації проектів з відбудови забезпечувати соціальну згуртованість, залучення та злагоду у громадах, як визначати і зменшувати соціальні ризики у середовищі, що зазнало руйнівного впливу конфлікту.

Для кого цей курс

Курс допоможе розробникам і виконавцям місцевих проектів з відбудови та розвитку інфраструктури створити їхні власні плани соціального менеджменту та плани залучення відповідних зацікавлених сторін. Це конче необхідно, аби місцеві проекти сприяли прозорості, поінформованому прийняттю рішень та ефективності. Цей курс буде корисним для тих, хто вже залучений до реалізації проектів Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, а також планує, створює і впроваджує інфраструктурні проекти за підтримки міжнародних донорів та фінансових інституцій.

Ви дізнаєтесь:

  • що таке соціальний менеджмент в інфраструктурних проектах;
  • яких соціальних стандартів Європейського Інвестиційного Банку необхідно дотримуватися при плануванні та виконанні проектів, що фінансуються Банком;
  • хто такі «зацікавлені сторони», як і навіщо їх залучати до власних проектів;
  • як провести аналіз ризиків та оцінку потреб громади;
  • як створити механізми запобігання та врегулювання конфліктів;
  • як скласти плани соціального менеджменту та залучення зацікавлених сторін для ваших проектів;
  • як моніторити дотримання соціальних стандартів за участю громади.

Тривалість курсу

4 тижні

Усі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно.

Викладачі

Інна_Підлуська

Інна Підлуська

З 2011 року як Заступник Виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» координує процес стратегічного планування, оцінку діяльності програмних ініціатив Фонду, співпрацю зі стратегічними партнерами та донорами, які підтримують розвиток громадянського суспільства.

Співкоординаторка проекту «Експертна підтримка впровадження Надзвичайної кредитної програми для відновлення України: розробка Планів соціального менеджменту та залучення зацікавлених сторін», який МФВ виконує за підтримки Європейського Союзу.

Має 20-річний досвід адвокації цінностей відкритого суспільства, розробки та впровадження стратегічних планів і численних успішних проектів, побудови ефективних команд, залучення фінансування та організаційного розвитку громадських організацій та аналітичних центрів.

До початку роботи у МФВ працювала Виконавчим директором Ялтинської європейської стратегії (YES) — координувала адвокаційну діяльність YES з питань європейської інтеграції в Україні та ЄС та успішно організувала шість Ялтинських щорічних зустрічей (2006-2011 рр.).

Михайло_Винницький

Михайло Винницький

Доктор філософії у галузі економічної соціології (Ph.D., Кембриджський університет, Велика Британія).
Засновник, перший директор (нині – заступник) Докторської школи ім. Родини Юхименків.
Викладач соціології Національного університету «Києво-могилянська академія» та Українського Католицького Університету, керівник Комітету з якості освіти НаУКМА.

Олена_Матвійчук

Олена Матвійчук

Адвокатеса, правозахисниця, магістерка психології, медіаторка, фасилітаторка діалогових процесів в громаді, координаторка Програм з розвитку медіації ГО «Інститут Миру і Порозуміння».

Експертка Громадського Партнерства «За Прозорі місцеві Бюджети», учасниця експертної групи «Запровадження community policing в Україні», медіаторка ГО «Інститут Миру та Порозуміння».

Організаторка чисельних тренінгів, співавторка посібників для органів місцевого самоврядування щодо створення системи безоплатної правової допомоги в громаді та першої в Україні програми підготовки громадських радників (paralegals).

З 2015 року по 2017 рр. Олена займалась створенням та розбудовою Мережі громадських організацій, які працюють в регіонах та надають безоплатну правову допомогу. Нині таке об’єднання має назву Громадська Спілка «Мережа правового розвитку», до якої входить 24 громадські організації з 15 регіонів України.

Всеволод_Яковлєв

Всеволод Яковлєв

Правник, кандидат юридичних наук, доцент кафедри державно-правових дисциплін і міжнародного права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, сертифікований медіатор (Український Центр Медіації при Києво-Могилянській бізнес-школі).

Менеджер проектів ГО «Агенція змін «Перспектива» у сфері розвитку спроможності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у питаннях взаємодії з громадськістю при реалізації інфраструктурних проектів та трансформації медицини.

Фахівець з питань соціального менеджменту, експерт і тренер проекту «Експертна підтримка Надзвичайної кредитної програми Європейського інвестиційного банку для відновлення України». Бере активну участь в організації та проведенні навчальних семінарів та тренінгів для місцевих виконавців субпроектів Надзвичайної кредитної програми.

Основною сферою наукових інтересів є процеси європейської інтеграції та правова система Європейського Союзу, альтернативні способи вирішення спорів.

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс є безкоштовним. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Успішно складіть всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

sponsored
sponsored

Курс створено в межах проекту «Експертна підтримка Надзвичайної кредитної програми Європейського інвестиційного банку для відновлення України: розробка планів соціального менеджменту і залучення зацікавлених сторін», що впроваджується Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Європейського Союзу (Грантова угода ENPI #2015/362-383). Зміст цього курсу та матеріалів до нього є виключною відповідальністю Міжнародного фонду «Відродження» і не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу та Європейського інвестиційного банку.

Проект фінансується Європейським Союзом


Представництво Європейського Союзу в Україні


Адреса:
вул. Володимирська, 101
01033 Київ, Україна
тел: +38 044 39 08 010
факс: +38 044 39 08 015

Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їхніх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їхніми народами, та з народами з-поза їхніх меж.

  1. Classes Start

    Доступний постійно
Enroll