
Тетяна Омельяненко
Голова представництва групи молодих фахівців міжнародної Асоціації твердих відходів (ISWA) в Україні.
Що ви знаєте про відходи? Чи замислюєтесь над тим, що трапляється далі з пляшкою з-під води, яку ви вкинули до смітника або сміттєпроводу? Куди вона потрапляє? Чи можливо її переробити? Впродовж всього свого життя людина продукує тонни відходів і дуже рідко замислюється над тим, що із ними відбувається далі. В Україні досі використовується застарілий і безальтернативний метод поводження з відходами – захоронення. 94% всіх побутових відходів, як і за радянських часів, відвозяться на здебільшого переповнені та застарілі полігони і звалища, роздільне збирання в країні присутнє лише у вигляді окремих ініціатив, а рівень перероблення відходів становить менше ніж 5%! Настав час для змін – чисто не там, де не смітять, чисто там, де знають, як збирати, обробляти та переробляти відходи. Відходи, як і повітря, вода, особистий добробут, стосується нас всіх. Цей курс допоможе вам зробити наше щоденне життя кращим – життям, де знають, як впоратись з відходами!
Ви довідаєтесь, що саме треба робити з такими видами відходів, як:
Ми розглянемо, як саме треба поводитись із різними типами відходів, аби зменшувати їх кількість та небезпечні властивості, а також чому відходи треба збирати роздільно та сортувати. Частина матеріалів курсу присвячені тому, яким чином відходи можна переробляти та скільки можна заробити на вторинній сировині, які можливості перероблення відходів як вторинної сировини вже існують в Україні.
Курс розкриває аспекти чинного законодавства та основні аспекти стратегічних документів, якими визначено курс України у частині поводження із побутовими відходами на наступні роки.
Лекція 1. Стан сфери поводження з побутовими відходами в Україні.
Лекція 2. Нормативно-правові засади поводження з побутовими відходами в Україні та перспективи розвитку законодавства.
Лекція 3. Чому потрібен роздільний збір та сортування?
Лекція 4. Розширена відповідальність виробника – основа роздільного збору відходів та економіки замкненого циклу.
Лекція 5. Проект з роздільного збирання у Вишгороді.
Лекція 6. Державна політика у сфері поводження з побутовими відходами в Україні.
Лекція 7. Скільки коштує поводження з відходами?
Лекція 8. Органічний складник побутових відходів: компостування вдома.
Лекція 9. Практичне сортування для ОСББ.
Лекція 10. Небезпечні відходи в складі ТПВ: люмінесцентні та енергозберігальні лампи; термометри; батарейки; електронні та електричні відходи; фармацевтичні відходи, аерозолі, побутова хімія та тара від такої, фарби та лаки. Що треба з цим робити?
Голова представництва групи молодих фахівців міжнародної Асоціації твердих відходів (ISWA) в Україні.
Голова робочої групи по поводженню з відходами ACC (Американської торгівельної палати в Україні), менеджер з екології та зв’язків з органами влади в Україні та Казахстані «Tetra Pak», заступник голови Української Пакувальної Екологічної Коаліції, екоактивістка.
Засновниця проекту «Україна без сміття».
Співзасновниця «Zero Waste Lviv».
Засновник школи ОСББ, голова ОСББ, екоактивіст, національний координатор «Let`s do it», депутат Броварської міської ради.
Голова правління ГС «Асоціація підприємств в сфері поводження з небезпечними відходами».
Курс «Побутові відходи – дії зараз!» виготовлено за фінансової підтримки «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних у межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його закінчення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.
Так! Успішно виконайте усі завдання курсу й отримайте безкоштовний сертифікат про його закінчення!
Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.