Git для розподіленої розробки програмного забезпечення

The Linux Foundation

Доступний постійно

Про цей курс

Разом з курсом «Git для розподіленої розробки програмного забезпечення» ви отримаєте ґрунтовне уявлення про Git – систему контролю вихідного коду, що виникла у спільноті розробників ядра Linux і дозволяє ефективно розробляти широко розповсюджене програмне забезпечення. The Linux Foundation та платформа Prometheus підготували для вас справжній путівник світом Git українською мовою.

Над ядром Linux працюють тисячі розробників по всьому світу у різних часових поясах і над різними складними проєктами. З часом стало вкрай важливо координувати і відстежувати всю цю роботу в раціональний спосіб. Git був розроблений саме з цією метою, і з того часу він став використовуватися мільйонами інших проєктів з розробки. Зараз Git – це основа більшості розробок з відкритим вихідним кодом.

Цей курс призначений для користувачів комп'ютерів, які мають обмежений досвід роботи в середовищі спільної розробки або взагалі не мають такого досвіду; та / або для тих, хто вже має певний досвід роботи з Linux та іншими проєктами з відкритим вихідним кодом і бажає навчитися користуватися Git'ом.

У цьому курсі ви дізнаєтеся, що таке Git і як його встановити. Ви побачите, як ініціалізувати репозиторій, вносити до нього зміни, робити його доступним для інших, а також отримувати і використовувати зміни, зроблені іншими людьми. Курс навчить вас знаходити помилки у вашій та чужій роботі, а також як повернутися до робочої копії, щоб швидко ідентифікувати зміну, яка спричинила помилку. Ви також ознайомитеся з певними основними процедурами Git'а, такими як клонування, розгалуження, внесення комітів, отримання різниць, злиття та перебазування. У курсі будуть розглянуті складні робочі процеси, щоб ви розуміли, як до них підходити, коли виникають проблеми.

Мета цього курсу – підготувати вас до роботи з Git'ом, щоб ви змогли зробити власний внесок і використовувати його за відносно короткий проміжок часу. Після завершення курсу ви зрозумієте, які інструменти необхідні для успішного вирішення багатьох складних проблем і робочих процесів, що виникають під час спільної розробки.

На що звернути увагу?

Аби отримати максимальну користь від цього курсу, вам потрібно мати:

  • Досвід роботи розробником на будь-якій операційній системі.
  • Досвід роботи в командному рядку не є обов'язковим, але буде корисним.

Лабораторні роботи в цьому курсі призначені для виконання або на власному обладнанні, або з використанням віртуальної машини (ВМ) під керуванням гіпервізора, наприклад, сімейства KVM, VMWare або Virtual Box.

Що ви будете вивчати?

  • Як використовувати Git для створення нових сховищ або клонування наявних?
  • Як комітити нові зміни, переглядати історію версій та вивчати відмінності зі старими версіями?
  • Як працювати з різними гілками, об'єднувати репозиторії та працювати з розподіленою командою розробників.

Програма курсу:

Вітаємо на курсі!

  1. Вступ до Git’а
  2. Встановлення Git`а
  3. Git та системи керування версіями
  4. Використання Git: Приклад
  5. Концепції та архітектура Git
  6. Керування файлами та змістом (індексом)
  7. Коміти
  8. Гілки
  9. Отримання відмінностей (diff)
  10. Злиття (merge)
  11. Управління локальними та віддаленими репозиторіями
  12. Використання патчів
  13. Складні інтерфейси Git: Gerrit

Підсумковий іспит

Переклад здійснений за підтримки The Linux Foundation та команди Veteranius - проєкту, що навчає ветеранів IT та сприяє їх працевлаштуванню.

Додатково інформуємо, що власники сертифікатів з числа ветеранів, членів їхніх родин, родин загиблих та безвісті зниклих матимуть можливість безкоштовно долучитись до поглиблених офлайн-курсів в рамках проєкту Veteranius. Стежте за інформацією на сторінці проєкту в Facebook.


    

Викладач

Джеррі Куперштейн

Джеррі Куперштейн

Доктор філософії, працює з Linux з 1994 року, розробляє та проводить тренінги як по ядру, так і по користувацькому середовищу. Протягом двадцятирічної кар'єри в ядерній астрофізиці він розробив найсучасніше програмне забезпечення для моделювання на багатьох видах суперкомп'ютерів і викладав як для студентів, так і для аспірантів. Джеррі приєднався до The Linux Foundation у 2009 році. Зараз він працює старшим контент-менеджером The Linux Foundation.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Так. Все, що вам знадобиться, – доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення.
Вказання годин та кредитів ЄКТС на сертифікаті не передбачено.