Соціальна робота з людьми, які мають хронічні захворювання

NETWORK

Доступний постійно

ПРО КУРС

В Україні катастрофічно не вистачає соціальних працівників. За статистикою, в нашій країні на сто тисяч жителів припадає один соціальний працівник, водночас в Європейських країнах – у 40 раз більше: 40 соціальних працівників на сто тисяч жителів.

В умовах значної нестачі таких потрібних кадрів, цей курс розповість, як допомогти близькому оточенню, родичам, друзям та найдорожчим людям у тяжких обставинах, адже найбільшого значення має допомога, яку кожен може надати близьким поруч.

Призначення цього курсу скеровано на засвоєння слухачами теоретичних і практичних знань соціальної роботи, оволодіння практичними навичками, вмінням проводити соціальну роботу серед людей, які мають тяжкі хронічні захворювання та потребують захисту й підтримки.

Масовий безкоштовний онлайн-курс для соціальних працівників та всіх зацікавлених слухачів «Соціальна робота з людьми, які мають хронічні захворювання» презентовано Благодійною організацією «Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» за підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США – CDC у рамках Надзвичайної ініціативи президента США PEPFAR.

ОСОБЛИВОСТІ ЦЬОГО КУРСУ

З курсу ви дізнаєтесь про основні принципи соц. роботи та консультування, про якості, які повинні мати соціальні працівники та люди, що прагнуть допомагати. Ми торкнемося складних для обговорення тем – прийняття тяжкої хвороби: як допомогти людині, що опинилась сам на сам зі страшним діагнозом. Курс також розкриє майже табуйовану тему у суспільстві – тему смерті, у якій наші викладачі розкажуть про основні принципи роботи з пацієнтом на термінальній стадії.

Курс розрахований на широке коло слухачів. Для отримання сертифікату потрібно буде скласти тест. Також викладачі запропонують кілька важливих та цікавих тем для обговорення на форумі з усіма охочими.

ЗМІСТ КУРСУ

ТЕМА 1: Соціальна робота та консультування
ТЕМА 2: Основні теоретичні засади для здійснення консультування та супроводу клієнтів з хронічним захворюванням
ТЕМА 3: Індивідуальне представництво інтересів (ІПІ)
ТЕМА 4: Кейсменеджмент
ТЕМА 5: Паліативна допомога
ТЕМА 6: Прихильність до лікування

ВИМОГИ ДО СЛУХАЧІВ

Бажання допомагати, слухати тих, хто потребує допомоги, й чути їх. Ми будемо раді усім охочим отримати знання у сфері соціальної роботи, а також покращити свої уміння й навички у веденні випадків клієнтів, консультуванні та підтримці людей, що потребують вашої допомоги – від сторонніх людей, якщо це ваша робота, до найближчих, якщо виникла певна ситуація у родині або найближчому оточенні. Особливо корисним курс стане для соціальних працівників, психологів, психотерапевтів, громадських активістів, а також всіх, хто бажає розвиватися у цьому напрямку.

ВИКЛАДАЧІ

Дмитро Шерембей

Дмитро Шерембей

Голова Координаційної ради Благодійної Організації «Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», громадський діяч та захисник прав пацієнтів протягом багатьох років. Дмитро живе з діагнозом ВІЛ-інфекція, хворів і вилікував туберкульоз та гепатит С. Хвороби, якими він сам перехворів, стали мотивацією для Дмитра у боротьбі за право пацієнтів на лікування у нашій державі.

У 2011 Дмитро Шерембей був відзначений найвищою нагородою на Європейській конференції зі СНІДу за неоціненний вклад у боротьбу з епідемією, мужність та наполегливість у відстоюванні інтересів ВІЛ-позитивних людей в Україні перед державою.

2010-2014 – член Координаційної ради при Президенті України із розвитку громадянського суспільства.

З 2012 – міжнародний консультант та міжнародний тренер з питань адвокації та доступу до лікування.

У травні 2016 Дмитра обрано заступником Голови Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Наталія Гусак

Наталія Гусак

Кандидат соціологічних наук, магістр соціальної роботи, доцент, керівниця Школи соціальної роботи Національного університету "Києво-Могилянська академія". Навчалася в Школі соціальної роботи НаУКМА, яку зараз очолює, а також в Інституті соціології НАН України. Брала участь в програмах стажування США та Польщі. Наталя має досвід експертної роботи в Казахстані, Молдові, Білорусі та Україні, регулярно надає експертні консультації низці міжнародних та національних проектів з актуальних питань соціальної роботи та розвитку системи соціальних послуг, які реалізовуються Світовим Банком, ПРООН, МОМ, Pact Int., Міністерством соціальної політики, а також громадськими організаціями України.

Олена Савчук

Олена Савчук

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри Школи соціальної роботи Національного університету "Києво-Могилянська академія", магістр соціальної роботи. Стипендіатка програми обміну Fulbright (USA). Експерт програм ПРООН, ОБСЄ. Автор понад 35 публікацій та статей. Практикуючий психолог, супервізор, тренер.

Оксана Волгіна

Оксана Волгіна

Магістр соціальної роботи, старший викладач Школи соціальної роботи Національного університету "Києво-Могилянська академія", заступник директора Благодійної організації "Соціальна служба "Віфанія", автор низки публікацій на тему соціальної роботи та роботи з людьми, які живуть з ВІЛ / СНІД.

Ольга Лучинська

Ольга Лучинська

Медичний психолог, аспірантка Національної Академії Державного Управління при Президентові України, експерт та супервізор міжнародних та українських громадських організацій. Ольга має досвід реалізації та написання проектів з профілактики ВІЛ-інфекції в середовищі груп ризику та підлітків. Авторка та співавторка навчальних посібників для Національних медичних університетів України, тренерських модулів для фахівців, що працюють з вихованцями в центрах соціальної реабілітації для дітей.

Олена Соловйова

Олена Соловйова

Психолог аналітичної спрямованості, соціальний педагог. Член Української групи розвитку аналітичної психології, експерт в організації Корпус миру США в Україні. Психолог та тренер груп для ВІЛ-позитивних батьків та опікунів. Експерт з питань протидії насильству стосовно дітей в організації «Жіночий консорціум України».

Олена має досвід розробки навчальних тренінгових програм для персоналу навчальних закладів, психологів та соціальних працівників, а також є автором публікацій на теми соціально-педагогічної та психологічної роботи з дітьми у конфліктний та постконфліктний період та розв’язання проблеми насильства в загальноосвітніх навчальних закладах.

Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних у межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його закінчення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так! Успішно виконайте усі завдання курсу й отримайте сертифікат про його закінчення з підписом викладача!

У який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.