Стандарти належного врядування для організацій громадянського суспільства

OSCE

Доступний постійно

ПРО ЦЕЙ КУРС

Координатор проєктів ОБСЄ в Україні презентує онлайн-курс «Стандарти належного врядування для організацій громадянського суспільства». Цей курс розроблений в рамках проєкту «Вдосконалення законодавчої бази та спроможності Уряду України та організацій громадянського суспільства ефективно співпрацювати», який реалізовувався у партнерстві з Офісом Президента України та Міністерством молоді та спорту України, впродовж 2020 року.

Вітальні слова Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Посла Генріка Вілладсена

Цей курс – унікальна можливість для слухачів по-іншому поглянути на належне врядування, побачити в ньому інструмент сприяння інституційного розвитку організацій громадського суспільства (ОГС).

Належне врядування та дотримання встановлених стандартів якості для ОГС – це стала практика в європейських країнах та ефективний інструмент сприяння інституційному розвитку ОГС. Цей процес почався з усвідомлення серед самих ОГС, а також з результатів консультацій з органами влади, які висунули певні вимоги щодо прозорості, підзвітності та ефективності діяльності ОГС, щодо необхідності створити рівні умови для всіх ОГС – як сталих, так і новостворених – і налагодити співпрацю та партнерство з державними органами на основі принципів прозорості та належного врядування.

Для чого це було потрібно?

  1. Розбудовувати та захистити довіру й чесність з боку громадських організацій та їхніх мереж. Стандарти якості механізму саморегулювання сприяють прихильності ОГС до загальноприйнятих єдиних етичних принципів та стандартів поведінки для відповідальної практики та діяльності.
  2. Зміцнити спроможність громадських організацій встановлювати діалог та відносини з державним сектором як легітимні суб'єкти демократичного суспільства. Найбільшою силою організації повинні бути її стандарти якості, починаючи від відповідальної письмової комунікації до спроможності розробки якісних програм партнерства та розвитку.
  3. Забезпечити фінансову стійкість ОГС з огляду на обмежений доступ до донорських (внутрішніх і зовнішніх) коштів.

Як результат цього процесу, відповідаючи на вимогу формування довіри та зміцнення легітимності, було запропоновано модель стандартизації діяльності усіх ОГС щодо дотримання якості та належного врядування та інструмент інституційного розвитку було розроблено мінімальні стандарти та провідні практики, що стосуються:
    1) етичного кодексу;
    2) розбудови системи належного врядування;
    3) розбудови системи комунікації та інформування.

Вказані стандарти побудовані на основі переконання, що кожна ОГС, яка діє якісно, повинна керуватися певними цінностями та принципами, крім тих, якими вона наділена. Ці принципи засновані на цінностях, що сумісно використовуються організаціями, які працюють в третьому секторі.

Курс буде цікавий широкому колу слухачів, зокрема представникам ОГС, які зацікавлені в розбудові довіри, поліпшенні якості своєї діяльності та розширенні партнерства.

Модулі та теми

Модуль 1. Етичний кодекс

  1. Етичний кодекс: базова структура та імплементація
  2. Керівні етичні принципи – частина 1
  3. Керівні етичні принципи – частина 2
  4. Керівні етичні принципи – частина 3

Модуль 2. Розбудова системи комунікації та інформації ОГС

  1. Зовнішня комунікація
  2. Внутрішня комунікація
  3. Прозорість, публічність та підзвітність: публічна інформація
  4. Прозорість, публічність та підзвітність: звітування

Модуль 3. Розбудова системи врядування в організації

  1. Ключові характеристики доброго врядування
  2. Добре врядування: бюрократія, поділ влади, нагляд за дотриманням місії
  3. Добре врядування: поділ влади, нагляд за дотриманням місії
  4. Добре врядування та український контекст: основні міфи

Після успішного опанування цих модулів слухачі отримають сертифікат «за прослуховування курсу».

Особливості курсу:

  • курс є україномовним;
  • курс є частиною проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Вдосконалення законодавчої бази та спроможності Уряду України та організацій громадянського суспільства ефективно співпрацювати»;
  • курс створено у співпраці з громадською організацією «Єднання» та двома благодійними організаціями – Українським форумом благодійників та Українською біржею благодійності – відомими гравцями у сфері неурядового розвитку.

До експертної команди курсу увійшли

Course Staff Image #1

Поліна Нюхіна

К.ю.н., директорка Українського форуму благодійників. Співавторка «Рекомендацій щодо стандартів якості та належного врядування для організацій громадянського суспільства як механізму зміцнення довіри». Авторка навчальної програми з керівних етичних принципів для ОГС, яку в 2020 році прослухало більше 300 представників громадських та благодійних організацій.

Course Staff Image #1

Ірина Гуцал

Директорка МБФ «Українська Біржа Благодійності», благодійна платформа dobro.ua. Експертка з фандрайзингу, розробки та реалізації благодійних та соціальних проектів, впровадженню програм КСВ для бізнесу, розвитку інституційної спроможності організацій̆ громадянського суспільства та межсекторального партнерства, розбудові системи комунікації та інформування. Ірина Більше 9 років керує найбільшою в Україні благодійною платформою МБФ «Українська Біржа Благодійності» dobro.ua, яка є потужним інструментові для організацій громадянського суспільства по залученню ресурсів та веденню діяльності на принципах прозорості, відкритості, публічності та підзвітності.

Course Staff Image #1

Наталія Климова

Менеджерка організаційного розвитку ІСАР Єднання, керівник компоненту «Інституційний розвиток громадянського суспільства» проєкту USAID «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України». Керівник аналітичної групи, яка щороку готує «Тренди розвитку громадянського суспільства України на наступний рік». Координаторка знакової події сектору – щорічного Форуму розвитку громадянського суспільства України. Сертифікована за міжнародним стандартом ТоТ тренерка, сертифікована фасилітаторка. Авторка кількох тренінгових курсів, з-поміж яких «Стратегічні комунікації в неприбутковому секторі» та «Проєктний дизайн і менеджмент для громадських і благодійних організацій». Співавторка онлайн курсу «Розробка та управління проектами, які фінансуються за публічні кошти». Членкиня та виконавча директорка ГО «Клуб Піранья», професійної асоціації комунікаційників та піарників неприбуткового сектору, яка промотує стандарти добрих комунікацій для громадських і благодійних організацій України.

Тривалість курсу

2 години 30 хвилин

Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Все, що вам знадобиться – доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так! Успішно виконайте усі завдання курсу й отримайте сертифікат про його закінчення з підписом Координатора проєктів ОБСЄ в Україні!

У який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання та можливість отримати сертифікат доступні постійно.