Skip to main content

Як відстежувати контакти при COVID-19


Prometheus

Про курс

Пандемія COVID-19 створила безпрецедентну потребу у відстеженні контактів хворих по всьому світі, а для цього потрібно швидко навчити тисячі людей використовувати інструменти та засоби автоматизації процесу відстежування коронавірусної хвороби. Платформа Prometheus пропонує до вашої уваги переклад українською мовою найпопулярнішого у світі курсу з відстежування контактів та запобігання поширенню хвороби. Провідні фахівці галузі – викладачі Університету Джонса Гопкінза – розробили та впровадили масовий відкритий онлайн-курс, який дозволить зрозуміти природу вірусу, способи визначення та відстеження контактів. Оригінальний курс англійською мовою розміщено за посиланням.

У курсі ви довідаєтесь, як здійснюється відстеження контактів, у тому числі як побудувати взаємозв'язок між випадками, ідентифікувати їхні контакти та підтримати хворих людей, аби зупинити передання вірусу у своїх громадах. Курс також охоплює важливі етичні питання у процесі відстеження контактів, ізоляції та карантину. Разом ми визначимо стратегію та запропонуємо тактику боротьби з поширення пандемії коронавірусної хвороби. Долаймо загрозу разом!

Тривалість курсу

4 тижні (5 модулів)

Структура курсу

Модуль 1. Основні поняття COVID-19
Модуль 2. Відстежування контактів при COVID-19
Модуль 3. Етапи розслідування випадків захворювання та відстеження контактів
Модуль 4. Етика відстеження контактів та технічні засоби
Модуль 5. Навички ефективної комунікації

Курс перекладено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Cпіворганізатор адаптації курсу - Центр громадського здоров’я МОЗ України. Державна установа, що відповідає за формування культури здоров’я у населення України, моніторинг і профілактику захворювань, епідеміологічний нагляд, боротьбу з епідеміями і біологічну безпеку.

Інформаційний партнер - INgenius. Перший україномовний медіа-ресурс для розвитку медицини та науки в Україні, команда якого пропагандує доказову медицину серед спільноти лікарів.

Авторка курсу

Course Staff Image #1

Емілі Герлі

Ph.D., професорка та науковиця Університету Джонса Гопкінза. Докторка Герлі працював у науково-дослідних організаціях в сфері охорони здоров'я в Бангладеш з 2003 року. Вона тісно співпрацювала з Центром контролю та профілактики захворювань США та урядом Бангладеш з метою встановлення національного нагляду за менінгоенцефалітом, респіраторними інфекціями, гострим гастроентеритом, гострим гепатитом та інфекціями, якими пацієнти могли заразитись в лікарні. Докторка Герлі проводить міждисциплінарні дослідження щодо передачі, поширення та епідеміології різноманітних хвороб, беручи до уваги екологічний контекст, в якому виникають захворювання людини. Її інтереси включають покращення комунікації та співпраці між польовими епідеміологами та дослідниками інфекційних хвороб, а також розробку нових стратегій спостереження та виявлення спалахів. Емілі Герлі - співдиректорка з питань нагляду за охороною здоров'я дітей та попередження смертності у Бангладеш. Метою роботи цієї установи є визначення походження та попередження дитячої смертності. Вона також тісно співпрацює з Глобальною програмою виявлення захворювань Центру контролю та профілактики захворювань США.

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат (15 годин) про його завершення.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

  1. Classes Start

Enroll