Дизайн-мислення для інновацій

Prometheus

Доступний постійно

ПРО ПРОЕКТ

Цей курс є освітнім проектом благодійної організації «Фонд Випускників України» (Alumni Fund Ukraine), яка отримала дозвіл від Школи бізнесу Дарден, США, на переклад та запуск їхнього онлайн-курсу "Design Thinking for Innovation" на провідній платформі онлайн-курсів в Україні Prometheus.

Команда «Фонду Випускників України» додатково залучила до модерування курсу експертів з дизайн-мислення та проведе для слухачів курсу безкоштовні заходи й семінари у Києві та Львові. Дізнатися більше про проект та підтримати фінансово наступні освітні проекти можна на веб-сторінці Фонду: http://alumnifund.org/uk/projects/designthinking.

До реалізації цього задуму долучилося багато волонтерів, партнерських організацій та доброчинців, яким ми хочемо висловити щиру подяку. У секції «Подяка» внизу вказані імена всіх тих, завдяки кому ви можете проходити цей курс українською мовою та вивчати провідну світову методику для пошуку інноваційних рішень.

ПРО КУРС

Дизайн-мислення – це найуспішніша світова методика для створення інновацій, яку активно використовують у роботі такі компанії, як Facebook, Google, Apple, Procter&Gamble, Samsung, IBM, IKEA. Курси з дизайн-мислення є важливою складовою навчального процесу Стенфордського університету та інших провідних університетів світу. В Україні до сьогодні їх викладали тільки найкращі бізнес-школи й тренери для вузької й забезпеченої аудиторії. Завдяки цьому курсу тепер будь-хто в Україні зможе безкоштовно опанувати основи дизайн-мислення.

Сьогодні інновації важливі у будь-якій сфері життя. Незалежно від того, хто ви — керівник у міжнародній корпорації, підприємець, що відкриває свою справу, працівник урядової організації чи вчитель початкових класів — ви хочете досягати кращих результатів з меншими витратами. І в цьому вам допоможе дизайн-мислення. Цей метод відкриє для вас інструменти, за допомогою яких ви зможете почати мислити інноваційно — побачити приховані можливості, які тільки й чекають, щоб їх помітили.

У цьому курсі ми розкажемо, що таке дизайн-мислення і навчимо працювати з моделлю чотирьох запитань, яка допоможе краще зрозуміти дизайн-мислення як підхід до вирішення складних проблем та створення інновацій. Ми покажемо дизайн-мислення в дії, розкажемо про його методи, проаналізуємо власний спосіб мислення і розкажемо про швидкі та прості шляхи перевірки дієвості інноваційних рішень, які ми створюємо за допомогою дизайн-мислення.

СТРУКТУРА КУРСУ

Курс складається з відео-лекцій, обговорення можливостей і фінального завдання. Курс поділений на п’ять частин:

  1. Що таке дизайн-мислення?
  2. Підготовка розуму до інновацій
  3. Продукування ідей
  4. Експериментування
  5. Фінальне завдання

Щоб успішно завершити курс, ви маєте виконати фінальне завдання.

ОСВІТНІЙ КОНКУРС З ДИЗАЙН-МИСЛЕННЯ

Для підтримки освітнього напрямку, «Фонд Випускників України» спільно з партнерами Grammarly та GoFunded запустив окремий освітній конкурс "Я - інноватор!" для команд зі шкіл та університетів з грошовими призами для реалізації проектів переможців. Детальна інформація та реєстрація на конкурс:
http://alumnifund.org/uk/projects/inno

ВИКЛАДАЧ КУРСУ

Джин Лідтка

Джин Лідтка

Джин Лідтка — професорка і викладачка Школи бізнесу Дарден Університету Вірджинії, США. Вона отримала ступінь MBA Гарвардського університету, працювала консультантом зі стратегічного розвитку у «Бостонській консалтинговій групі», а потім директором із навчання та розвитку в «Юнайтед технолоджіз корпорейшн», одній із найбільших фінансово-промислових груп США. Проф. Лідтка є визнаним міжнародним експертом з дизайн-мислення і співавтором таких бестселерів як «Дизайн-мислення для вирішення проблем» ("Solving problems with design thinking: ten stories of what works").

МОДЕРУВАННЯ КУРСУ

Модераторами курсу є провідні експерти з дизайн-мислення:

Анна Юрченко

Анна Юрченко

Анна Юрченко - UX дизайнер в Stanfy в Сан-Франциско, де останні 5 років вона допомагає американським компаніям створювати продукти з фокусом на користувачів та їх потреби, використовуючи методи дизайн мислення. Анна закінчила курси з дизайн-мислення у Стенфорському університеті та університеті Сан-Дієго. Анна також консультує стартапи в акселераторах Alchemist та The Refiners у якості дизайн-ментора.

Олександр Акименко

Олександр Акименко

Олександр Акименко - засновник консалтингової компанії Yes&Design та випускник програми JSK Fellowships Стенфордського університету 2015/16. Проходив курси у школі дизайн-мислення “d.school” Стенфордського університету. Олександр є також співзасновником онлайн-медіа Platfor.ma.

Оксана Гошва

Оксана Гошва

Засновниця Hoshva PR, Hoshva DGTL, DOT_DOT. Оксана Гошва підприємець з 11-ти річним досвідом. У віці 23 роки вона без участі інвесторів чи партнерів заснувала PR агенцію Hoshva PR, в 2009 агенцію цифрового маркетингу Hoshva DGTL, в 2015 DOT_DOT innovation. В 2014 році Оксана отримала димлом Executive MBA в IE Business school. Автор та запрошений лектор Kyiv School of Economics, LvBS.

Для учнів, студентів, викладачів та інших представників освітньої сфери, які проходитимуть курс, буде створено окремий напрямок для обговорення на форумі. Наша ціль – допомогти їм використовувати інструменти дизайн-мислення для покращення навчального досвіду та створення інновацій в українській освіті. Модераторами цієї дискусії будуть Лілія Боровець, співзасновниця “Про.Світ»/GoFunded та Олександра Пєтушкова, координаторкою GoFundEd.

Лілія Боровець

Лілія Боровець

Лілія Боровець - співзасновниця Центру Інноваційної Освіти «Про.Світ» та GoFunded -краудфандингової платформи для фінансування освітніх проектів викладачів та учнів. Лілія також керує проектом Школа 3.0, націленим змінити те, як відбувається управління, викладання і взаємодія в українській школі. Є випускницею програми з Інновацій та Підприємництва LvBS.

Освітній конкурс з дизайн-мислення

Для підтримки освітнього напрямку, «Фонд Випускників України» спільно з партнерами планує запустити окремий конкурс для команд зі шкіл та університетів з грошовими призами для реалізації проектів переможців. Конкурс буде незабаром оголошено на сторінці «Фонду Випускників України» та Prometheus.

ПОЧАТОК КУРСУ

Курс стартує на платформі Prometheus 30 жовтня 2017 року.

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ

5 тижнів.

ЛІЦЕНЗІЯ

Даний курс охороняється авторським правом та пропонується в Україні на платформі Prometheus згідно з умовами ліцензійного договору, укладеного 16.06.2017р. між освітньою організацією Alumni Fund Ukraine та правовласником курсу University of Virginia Darden School Foundation. Використання матеріалів курсу поза межами Prometheus можливе тільки після отримання письмового дозволу від Alumni Fund Ukraine.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але матеріалів, наданих у межах курсу, буде достатньо для його успішного проходження. Все, що вам знадобиться, – це доступ до інтернету на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Проходження цього курсу не надає права на отримання сертифікату від Школи бізнесу Дардена в Університеті Вірджинії, США. Але після успішного завершення курсу ви можете отримати сертифікат від Prometheus.

Щоб отримати сертифікат Університету Вірджинії вам потрібно пройти курс-оригінал на платформі Coursera.

У який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання та форум будуть доступні в будь-який час, у тому числі після завершення курсу.

ПОДЯКА

Хочемо висловити подяку всім, завдяки кому цей курс став безкоштовно доступним в Україні.

Ініціатор та керівник проекту:
Надія Варгола, співзасновниця Alumni Fund Ukraine/БФ «Фонд Випускників України».

Комунікація / організація навчальних подій та зустрічей для слухачів курсу:
Світлана Лукасевич, співзасновниця Alumni Fund Ukraine/БФ «Фонд Випускників України».

Адміністрування курсу:
Володимир Варгола, директор БФ «Фонд Випускників України»
Наталія Бойко.

Технічне забезпечення та підтримка курсу:
Іван Примаченко / Prometheus.

Перекладачі та редактори:
Наталія Валевська, Юлія Костюк, Тетяна Нарчинська, Павло Голов.

Озвучування:
UA: Суспільне мовлення.

Модерування:
Анна Юрченко, Олександр Акименко, Оксана Гошва, Лілія Боровець.

Освітній партнер:
Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» та краудфандингова платформа GoFunded.

Інноваційний партнер освітнього конкурсу з дизайн-мислення:
Grammarly.

Інформаційний партнер:
Platfor.ma.

PR та маркетингові матеріали:
Юрій Панін / Pin Production
PR-агентство Brandcom.

Веб-підтримка:
Тарас Войтович / Teamvoy
Юрій Кулик / StarSoft.

Проведення навчальних подій та зустрічей для слухачів курсу:
Львівська бізнес-школа LvBS
Києво-Могилянська бізнес-школа kmbs.

Доброчинці проекту:
Alex Moskalyuk, Світлана Шевченко, Katja Hvidsten, Viktor Sinenko, Yaroslav Yermilov, Taras Volyanyuk, DenysTsveiuk, Надія Уткіна, Роман Мельничук, Alexander Trukhny, Anna Mochan, Григорій Носко та інші.

Якщо ви хочете, щоб ми надалі разом поширювали провідні світові освітні практики в Україні, долучайтеся до «Фонду Випускників України» фінансово на alumnifund.org!