Здорове спілкування

Prometheus

Доступний постійно

ПРО КУРС

Непорозуміння між людьми — складова частина відносин, яка часто зустрічається і в медичній сфері також. Проте ціна непорозумінь між лікарем та пацієнтом надто висока, а саме — здоров'я. Відповідно до опитування «Безкоштовна медицина», проведеного БФ «Пацієнти України», 66% українців не звертаються до лікаря для отримання медичної допомоги. Часто причиною такої поведінки людей є попередній негативний досвід взаємодії з лікарями, або ж відсутність довіри до медичного персоналу в цілому.  

За 8 років навчання в медичних університетах вивченню питань комунікації лікаря та пацієнта приділяється всього 8 годин, яких недостатньо для отримання якісних вмінь. Молодим лікарям не вистачає знань, аби коректно донести важливу для пацієнта інформацію, переконати у правильності лікування та заручитися довірою близьких. Саме ця нестача кваліфікованої інформації спонукала до створення онлайн-курсу «Здорове спілкування».

Цільова аудиторія

Лікарі, студенти медичних закладів та усі, кому цікава тема взаємодії між лікарем та пацієнтом.

Мета курсу

Надати лікарям та студентам медичних закладів базові знання кваліфікованої комунікації з пацієнтами та їхньою родиною, а також готові алгоритми, які допоможуть коректно повідомляти пацієнтам інформацію щодо стану їхнього здоров'я.

Обсяг курсу

23 години на повне опрацювання.

ПРОГРАМА КУРСУ

Модуль 1. Основи комунікації лікаря та пацієнта.
Модуль 2. Особливості роботи із специфічними групами пацієнтів.
Модуль 3. Юридичні аспекти відносин між лікарем та пацієнтом.

Модуль / Тема

Час на опрацювання матеріалів та виконання завдань, год

Завдання, к-сть

Модуль 1. Основи комунікації лікаря та пацієнта.

 

 

  1. Вступ: етичні аспекти в роботі лікаря.
  2. Перша зустріч та перші враження.
  3. Діалог між лікарем та пацієнтом. Алгоритм ведення бесіди.
  4. Типи пацієнтів.
  5. Моделі взаємодії між лікарем і пацієнтом.

Додаткова лекція – Ментальне благополуччя медика.

8

20

Модуль 2. Особливості роботи із специфічними групами пацієнтів.

 

 

  1. Відповідь на сильні емоції та токсичний пацієнт.
  2. Важкий діагноз та оголошення поганих новин.
  3. Комунікація із особами, що пов'язані із пацієнтом.
  4. Мотивація щодо здорового способу життя. Відмова від алкоголю та паління.
  5. Комунікація з пацієнтами ЛГБТКІ+.
  6. Пацієнти різних віросповідань.

Додаткова лекція – Важкий діагноз та смерть пацієнта.

8

18

Модуль 3. Юридичні аспекти відносин між лікарем та пацієнтом.

 

 

  1. Етико-правові аспекти спілкування лікаря і пацієнта та колегіального спілкування.
  2. Етико-правові аспекти альтернативного консультування і колегіальної консультації: баланс між безпідставною критикою і свободою вираження іншої думки.
  3.  Правовий захист честі і гідності лікаря та пацієнта.
  4. Правове регулювання змісту і обсягу інформації, яка надається пацієнтові.
  5.  Етико-правові аспекти комунікації з пацієнтом щодо методів, способів та обсягу лікування: Ефект Даннінга-Крюгера.
  6.  Інформована згода на медичне втручання.
  7.  Зміст лікарської таємниці.

7

15

Всього

23

53

Команда курсу

Course Staff Image #1

Артем Ключніков

Співзасновник Аналітичного центру дослідження та розвитку лідерства. Отримав науковий ступінь PhD в університеті Ріджент, США в сфері організаційного лідерства. Викладав студентам-докторантам в університеті IndianaTech, США. Проводив семінари з випускниками програми майбутніх лідерів FLEX. Проводить дослідження з лідерства в Україні. Надає консалтингові послуги в сфері стратегічного планування та розвитку лідерів.

Course Staff Image #2

Т. Джефферсон Крейн, MD, FACP

Джефф Крейн – американський лікар внутрішньої медицини із 35-річним досвідом клінічної практики в США та Україні. Отримавши ступінь доктора медицини в Університеті Південної Кароліни (University of South Carolina), пройшов резидентуру з внутрішньою медицини в Медичному коледжі Вірджинії (Medical College of Virginia). Медичний директор організації International Faith Initiatives, Inc. в межах якої допомагає молодим спеціалістам дослідити їх світогляд та інтегрувати важливі навички комунікації та моральні цінності у прагматичний та бізнес-орієнтований ландшафт сучасної клінічної медицини.
Захоплюється стилістичною каліграфію, хімією, вирощує фруктові дерева в своєму саду та грає на класичній гітарі. Маючи активний досвід роботи в США та Україні, допомагав формувати клініку “Universum Clinic” в Києві. Регулярно викладає уроки з професійної медичної англійської мови через інтернет, розуміє міжнародну медицину та хоче бачити пацієнта «центром нашої місії».

Course Staff Image #1

Дарина Дмитрієвська

Сімейна лікарка, співзасновниця Асоціації працівників охорони здоров'я України "Медичні лідери". Позаштатна експертка Національної служби здоров'я України за напрямками "Первинна медицина" та "Профілактика і лікування ВІЛ-інфекції".

Course Staff Image #2

Оксана Кашинцева

Оксана Кашинцева, кандидат юридичних наук, адвокатка, заступник голови Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України, членкиня Європейської асоціації медичного права.

Course Staff Image #1

Генрі Марш

Видатний британський нейрохірург, кавалер Ордена Британської Імперії, автор бестселерів “Історії про життя, смерть і нейрохірургію” та “Ні сонце, ані смерть” головний персонаж документального фірму ВВС “Ваше життя — в їхніх руках”. Генрі Марш є піонером нейрохірургічної допомоги в Україні та ряді пострадянських країн, а також провідним нейрохірургом у складі благодійних місій в передгір’ях Гімалаїв.

Course Staff Image #2

Денис Угрин

Дитячий та підлітковий психіатр, КПТ-терапевт (South London and Maudsley NHS Foundation Trust). Закінчив Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького та у 1998 році переїхав до Лондона. Там пройшов післядипломну підготовку у сфері дитячої та підліткової психіатрії. У Великобританії працює дитячим психіатром в лікарні Maudsley (Лондон), а також є деканом магістерського курсу з дитячої психіатрії в King’s College London (відділ Лондонського університету). Денис Угрин веде програму обміну інформацією та досвідом між Великобританією і Україною, а також організовує щорічні конференції з питань розвитку психіатричних служб в Україні. Його основні професійні інтереси — запобігання психічним розладам особистості і ефективні заходи щодо попередження самоушкоджень і суїциду.

Course Staff Image #1

Станіслав Кравчук

Лікар-інтерн, член клубу випускників Української медичної студентської асоціації, читає науково-популярні лекції та викладає сексуальну освіту, учасник міжнародних професійних стажувань.

Course Staff Image #2

Анна Безкоровайна

Студентка 6 курсу Полтавського державного медичного університету, віцепрезидентка з проєктної діяльності ГО “Українська медична студентська асоціація”, учасниця міжнародних професійних стажувань.

Course Staff Image #1

Софія Тихомирова

Студентка 6 курсу ЛНМУ ім.Данила Галицького, Національна координаторка комітету громадського здоров’я ГО “Українська медична студентська асоціація”, учасниця міжнародних конференцій та стажувань.

Course Staff Image #2

Яна Ткачук

Студентка 6 курсу ЛНМУ ім.Данила Галицького, Національна координаторка комітету прав людини та миру в Українській медичній студентській асоціації, туторка проекту Teaching Medical skills, учасниця міжнародних професійних стажувань.

Курс створений медиками з ГО «Українська медична студентська асоціація» спільно із ГО «ПРОЖЕКТОР» у рамках програми «Дім Європи».

ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Курс є безкоштовним. Все, що Вам знадобиться, — доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.