Skip to main content

Права людини для держслужбовців


Prometheus

ПРО КУРС

Права людини мають бути орієнтиром у прийнятті владних рішень, адже їх забезпечення ― головний обов'язок держави. Державним службовцям слід зважено аналізувати проблемні ситуації та обирати стандарти прав людини за основний критерій оцінки своїх рішень. Цей курс має на меті не лише ознайомити державних службовців із принципами та цінностями прав людини, але й продемонструвати, як ці принципи втілюються в їх функціях і посадових обов’язках, сформувати відповідні навички для запобігання порушень. 

Курс «Права людини для держслужбовців» ― це онлайн-компонент програми підвищення кваліфікації державних службовців. Він передбачає вивчення лекційного матеріалу, виконання тестових завдань, опрацювання реальних кейсів і додаткових ресурсів, а також обговорення на форумі.

НА ЦЬОМУ КУРСІ ВИ:

  • дізнаєтеся про основні віхи еволюції сучасної концепції прав людини; зміст основних принципів/понять, на яких базується концепція прав людини; систему міжнародних і національних документів, що визначають, закріплюють права людини та є важливими для роботи державного службовця; основні механізми захисту прав людини; принцип недискримінації в роботі державних службовців, гендерну рівність та обов’язок розумного пристосування;
  • навчитеся аналізувати та порівнювати громадянські, політичні, соціально-економічні та культурні права людини, наводити відповідні приклади з роботи державних службовців; співвідносити задокументовані норми, пов’язані з тим чи іншим правом/свободою людини, із власними повноваженнями й обов’язками; проводити базовий аналіз конкретної ситуації щодо наявності чи відсутності порушення права/свободи людини в контексті власної діяльності; використовувати наявні інструменти для захисту власних прав і прав інших людей; 
  • отримаєте навички оцінювання проблемних ситуацій з позиції прав людини та уникнення дискримінаційних практик у своїй професійній діяльності. 

ЦЕЙ КУРС БУДЕ ЦІКАВИЙ

  • державним службовцям усіх категорій;
  • представникам органів місцевого самоврядування;
  • усім охочим, хто цікавиться питанням захисту прав людини.

ТЕМАТИКА КУРСУ

Модуль 1. Права людини: поняття, філософія, теорія, історія виникнення та розвитку
Модуль 2. Обов'язки держави щодо прав людини
Модуль 3. Недискримінація як базовий принцип прав людини
Модуль 4. Роль державного службовця в сфері прав людини.

ОБСЯГ КУРСУ

30 годин

ФОРМА НАВЧАННЯ 

Курс опановується дистанційно. Ви самі обираєте час і темп навчання!

ФОРМА ПІДТВЕРДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ

Наявність сертифікату є обов’язковою умовою для продовження навчання в Українській школі урядування за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації «Права людини» обсягом 2 кредити ЄКТС (60 годин).

ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРІВ

Course Staff Image #1

Ірина Федорович

Директорка ГО Центр «Соціальна дія», співголова координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації в Україні, тренерка та авторка навчальних програм і посібників на тему протидії та запобігання дискримінації для державних службовців, поліцейських, громадських активістів, тренерів та бізнесу. Співпрацює з агенціями ООН, Радою Європи та інституціями Європейського Союзу. Має досвід розробки та проведення корпоративного навчання з питань рівності та розбудови й впровадження внутрішніх політик недискримінації та поваги до різноманіття в українських і міжнародних компаніях.

Course Staff Image #2

Володимир Яворський

Юрист, Член правління Української Гельсінської спілки з прав людини, Голова Правління ГО «Докудейз» (Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DOCUDAYS UA).

Course Staff Image #2

Сергій Буров

Директор Освітнього дому прав людини — Чернігів. Консультант, викладач, тренер в сфері прав людини, громадянської освіти; керівник та учасник груп моніторингів прав людини; автор публікацій та навчальних програм з прав людини; координатор Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Курс безкоштовний. Все, що Вам знадобиться, — доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні будь-коли.

  1. Classes Start

    Доступний постійно
Enroll