Перейти до головного змісту

ПРО ЦЕЙ КУРС

Побудова громадянського суспільства – це щоденні зміни нашого життя. Іноді позитивні, іноді негативні, але зміни та якісні зрушення можливі лише тоді, коли кожен із нас долучається до процесу реформ у державі. Зміни починаються не серед верхівки влади. Зміни починаються із нас з вами. Із допомоги дитячим будинкам, із створення спільноти для пенсіонерів, із участі у громадських організаціях на місцевому рівні та на рівні країни.

Цей курс – теж внесок у побудову громадянського суспільства. Він допоможе зрозуміти, як виглядають успішні реформи, та розібратися, чи зміни стали позитивними або негативними. Що відбувається з країною? Які дії влади варті вашої підтримки, а які популярні серед мас ініціативи можуть негативно вплинути на майбутнє, хоча здаються правильними та позитивними на перший погляд? Різні команди реформаторів, класичні та революційні підходи, власний погляд на динаміку зміни – все це у курсі «Механіка реформ». Це наш спільний крок до нового життя.

Курс «Механіка реформ» присвячений реформам в Україні, які відбулись після Революції Гідності. Ви дізнаєтесь, як проводилися реформи, який досвід та ідеологія бралися за основу, чому ухвалювались ті або інші рішення безпосередньо від людей, які працювали над розробкою та впровадженням реформ.

Якщо ви хочете бачити та розуміти зміни, які відбуваються з Україною, та власноруч творити ці зміни, то цей курс - для вас.

Ми детально розберемо всі важливі аспекти інституціоналізму та державного управління, довідаємось, чому важливі державотворення та бюрократія разом із Олександром Стародубцевим.

Тематика лекцій:

  1. Суть держави, базові інститути.
  2. Важливість автономності держави та незалежності гілок влади.
  3. Прозорість та підзвітність держави як засіб збільшення спроможності бюрократії.
  4. Корупція. Культура. Професіоналізм та високий етичний рівень державних службовців.
  5. Роль довіри до інституцій.
  6. Бюрократія, демократія та середній клас. Висновки.

З теоретичним опертям поговоримо про приклади вже здійснених в Україні реформ та тих, що знаходяться у процесі проведення.

Про шлях від стартапу до ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» розкажуть Олексій Соболєв, Олексій Мовчан та Андрій Мотовиловець.
Все про реформу охорони здоров’я розповість в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, а про компонент E-Health в межах цієї реформи розкаже координатор програми Юрій Бугай.
Про основні аспекти реформи суспільного мовлення ви дізнаєтеся від Зураба Аласанії. А про реформу державних підприємств, зокрема реформування ДП «Укрпошта», розкаже Ігор Смелянський.
Долучайтесь! Навчаймось та змінюємо Україну разом!

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЛЕКТОРІВ

Супрун

Уляна Супрун

Доктор Уляна Супрун виконує обов’язки міністра охорони здоров'я України з моменту її призначення Кабінетом Міністрів 27 липня 2016 року. Протягом останніх двох років вона успішно очолює команду, яка докладає усіх зусиль для трансформації системи охорони здоров'я України. Прийнятий в жовтні 2017 року закон дозволив розпочати реформу. Зараз трансформація системи охорони здоров’я в Україні успішно імплементується на рівні первинної медичної допомоги.

Д-р Супрун народилася в Детройті, штат Мічиган, в американській родині з українським корінням. У 1989 році вона одержала медичний ступінь в Коледжі медицини людини при Університеті штату Мічиган. Після понад 20 років роботи лікарем у Мічигані та Нью-Йорку, д-р Супрун переїхала до України під час Революції Гідності в листопаді 2013 року. Там вона працювала лікарем-добровольцем та надавала допомогу пораненим. Доктор Супрун як Директор гуманітарних ініціатив Світового Конґресу Українців (СКУ) заснувала громадську організацію «Захист Патріотів», що проводить навчання з тактичної медицини для військових та цивільних осіб. «Захист Патріотів» забезпечив понад 30000 українських бійців та медиків індивідуальними аптечками першої медичної допомоги стандарту НАТО.

Стародубцев

Олександр Стародубцев

До подій на Майдані, Олександр працював на фондовому ринку керуючим партнером української філії мультинаціональної компанії.

Під час Революції Гідності Олександр разом з друзями створив громадську ініціативу Відкритий Університету Майдану. Відразу після революції почав рух за реформування сфери державних закупівель. З часом ця ініціатива отримала назву "Prozorro". Олександр приєднався до Міністерства Економічного Розвитку і Торгівлі в якості директора департаменту регулювання державних закупівель в квітні 2015 року. Менш ніж за рік була розроблена нова електронна система, прийняте все необхідне законодавство. В 2016 році Prozorro була визнана у світі, вигравши кілька відомих нагород. Крім того, Prozorro стала надихаючим прикладом для інших реформ в Україні. Зараз Олександр займається просуванням реформи державної служби.

Олександр закінчив Харківський національний університет "ХПІ". Пройшов програму МВА в Києво-Могилянській Бізнес-Школі. Він став випускником року KMBS в 2015 році. В 2017-2018 році проходив навчання в Стенфордському Університеті на програмі Ukrainian Emerging Leaders Program.

Смілянський

Ігор Смілянський

Генеральний директор ПАТ «Укрпошта». Має більше 17 років професійного досвіду роботи в сфері стратегічного, управлінського і фінансового консалтингу. Останнім часом працював в Нью-Йорку (США) в американському офісі міжнародної аудиторської компанії KPMG. Має досвід роботи в Україні та інших країнах світу. Отримав ступінь МВА в Georgetown University, юридичну освіту в George Washington University Law School і бухгалтерську освіту в Pace University in New York.

Мовчан

Олексій Мовчан

Проектний менеджер у ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ».
В проекті займається питаннями регіональної експансії реформи, малої приватизації, роботою із громадськими організаціями та майданчиками. У 2016 закінчив Національний університет "Києво-Могилянська академія", студент Школи управління Українського католицького університету. Із 16 років займався власними бізнес-проектами, співзасновник кількох соціальних проектів, у тому числі дитячої футбольної академії у м.Кременчук. За період роботи в реформі держпродажів долучив більше 30 міст до пілотного проекту.

Соболєв

Олексій Соболєв

В.о керівника ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ».

Має диплом КНЕУ та CFA Institute. Працював у Dragon Asset Management, E& Y Ukraine та Міністерстві інфраструктури України.

Мотовиловець

Андрій Мотовиловець

Операційний директор ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ».

Має диплом КНЕУ та Києво-Могилянської бізнес-школи. Працював у комерційних банках, власному бізнесі та Міністерстві інфраструктури України.

Зураб Аласанія

Зураб Аласанія

10 квітня 2017 року Зураб обраний Головою правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ).

Народився в місті Сухумі. Закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю "промислово-цивільне будівництво".

У 1997-му був прийнятий на роботу в студію "Телемак", випускав авторську програму "Телебачення сьогодні", був кореспондентом інформаційної програми "День за днем", ведучим політичного ток-шоу "Поле брани".

Із 1999 року працював у телерадіокомпанії "Симон" журналістом програми "Одного разу". Цього ж року почав випускати авторську публіцистичну програму "Об’єктив-но".

У 2000-му став співзасновником і директором медіа-групи "Об’єктив". У 2006-му заснував агентство "МедіаПорт" і тижневик "MediaPost".

5 липня 2005 року був призначений директором Харківської обласної державної телерадіокомпанії, де пропрацював до 4 червня 2010 року.

У 2013-му став одним із засновників і журналістів Hromadske.tv.

25 березня 2014 року призначений генеральним директором Національної телекомпанії України.

Зураб є заслуженим журналістом України з 2005 р.

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс повністю безкоштовний. Викладачі можуть рекомендувати навчальну літературу, щоб ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все, що вам знадобиться – доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Внести до списку