ПРО КУРС
Журналісти, громадські активісти та волонтери часто стають об'єктами насильства через свою роль у житті суспільства. Щороку фіксується значна кількість інцидентів знищення чи пошкодження майна, погроз активістам та фізичних нападів на них.
В умовах війни безпекова ситуація ще більше загострилася. Щодня журналісти ризикують отримати фізичні травми під час висвітлення подій війни. Громадські активісти та волонтери, надаючи допомогу в найгарячіших точках, можуть бути викрадені чи взяті в полон і піддаватися тяжким тортурам. Це лише окремі приклади небезпек, з якими стикаються журналісти під час виконання своєї роботи. У подібних випадках особиста фізична безпека ‒ це не лише складова ефективної професійної діяльності, а одна з головних умов виживання.
Курс «Особиста фізична безпека для журналістів, громадських активістів та волонтерів в умовах війни» ‒ це відверта розмова про те, що досягти абсолютної безпеки неможливо, однак можна навчитися оцінювати власні ризики і бути готовим до небезпечних ситуацій.
Під час проходження курсу ви:
- проаналізуєте зміст поняття особистої безпеки і її складових;
- навчитеся робити ревізію персональної безпеки та оцінювати рівень своєї захищеності;
- дізнаєтесь, як і коли треба робити оцінку ризиків;
- довідаєтеся, чому важливо мати партнера з безпеки, як його знайти і що він має робити;
- зрозумієте, як аналізувати безпечність комунікації і як користуватися схемою зв'язку;
- отримаєте базовий перелік рекомендацій з фізичної безпеки при відвідуванні різних місць та заходів.
Серед матеріалів курсу реальні приклади та готові шаблони документів, додаткові корисні ресурси, тести для самоперевірки, практичні завдання для закріплення знань. Цей курс має на меті змінити ваше ставлення до особистої безпеки і озброїти вас ефективним інструментарієм для повсякденного використання.
Курс підготовлений за інформаційної підтримки ГО «Інститут масової інформації».
ПРОГРАМА КУРСУ
Модуль 1. Особиста безпека активних громадян
1.1 Поняття особистої безпеки та з чого вона складається
1.2 Особливості діяльності громадських активістів. Безпековий аспект
1.3 Складові фізичної безпеки. Особиста та колективна безпека
1.4 Ревізія особистої безпеки
Цей модуль розкриває зміст базових понять і визначає фактори, від яких залежить безпека кожної людини. У ньому розглядається специфіка діяльності громадських активістів, журналістів та волонтерів і надаються критерії проведення ревізії особистої безпеки.
Модуль 2. Налагодження універсальної системи особистої безпеки
2.1 Оцінка ризиків та методи її проведення
2.2 Основні правила фізичної безпеки
2.3 Партнер (партнерка) з безпеки. Як знайти та працювати
2.4 Три рівні системи комунікацій у разі небезпек
2.5.Схеми звʼязку. Як користуватися
2.6 Основний документ з безпеки
Після опанування матеріалів цього модуля ви зможете оцінити власні безпекові ризики; зрозумієте, кого можна обрати в якості партнера або партнерки з безпеки та як налагодити безпечну комунікацію; отримаєте детальну інформацію щодо заповнення Proof of life
Модуль 3. Основні небезпечні події та місця і як себе захистити
3.1. Безпека вдома
3.2. Безпека під час пересування та подорожей
3.3. Вибір місця проживання
3.4 Стеження: як виявити та запобігти
3.5 Безпека під час акцій протестів та інших публічних подій
У цьому модулі ви отримаєте низку практичних порад щодо безпеки під час участі в публічних заходах та перебування в різних місцях. Окремо дослідите питання стеження: як відбувається, як виявити і що робити
ФОРМА ПІДТВЕРДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
Після завершення курсу слухачі отримають сертифікат, автентичність якого можна перевірити за посиланням, зазначеним на ньому. Щоб отримати сертифікат про завершення курсу, необхідно набрати щонайменше 60% від загальної кількості балів.