Дмитро Кулеба
Міністр закордонних справ України, віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції (2019-2020 рр.), постійний представник України при Раді Європи (2016-2019 рр.), кандидат юридичних наук.
25 вересня 2015 року в Нью-Йорку відбувся історичний Саміт ООН, за результатами якого ухвалено Резолюцію «Перетворення нашого світу: порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року» і 17 Цілей сталого розвитку. Фактично державами визначено перелік нових орієнтирів розвитку світу, які мають сприяти економічному зростанню, раціональному природокористуванню та задовольняти ряд соціальних потреб.
Україна також долучилась до глобального процесу. У вересні 2017 року побачила світ Національна доповідь «Цілі сталого розвитку: Україна» з урахуванням специфіки національного розвитку, а 30 вересня 2019 року Президент України підписав Указ «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року». Відтак сталий розвиток – єдиний можливий шлях для розвитку економіки, громадянського суспільства і держави в напрямі зростання рівня та якості життя населення, додержання конституційних прав і свобод людини.
Сьогодні ми маємо створити й передати майбутнім поколінням не тільки справедливий, а й придатний для життя світ. Завдання складні, тому потребують нових підходів і обізнаності, як діяти #далі.
Цей курс створено у рамках реалізації проєкту «Онлайн-освіта задля сталого розвитку» Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Він є складовою частиною освітнього продукту, що був розроблений проєктом, та до якого ввійшли також курс для громадських активістів та курс для представників бізнесу.
Цей курс склав частину загальної професійної (сертифікатної) програми підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, акредитованої Національним агентством з питань державної служби, що реалізується на базі Української школи урядування. Загальний обсяг зазначеної програми - 2 кредити ЄКТС (60 годин), з яких 40 годин відводиться на онлайн курс та 20 годин на тренінгову частину.
За результатами проходження онлайн курсу видається сертифікат обсягом 40 годин.
У разі продовження навчання, - проходження тренінгової частини в офлайн форматі, - видається сертифікат обсягом 60 годин (2 кредити ЄКТС), що підтверджує підвищення кваліфікації за професійною програмою.
Курс розрахований на розробників та тих, хто реалізує політики сталого розвитку в Україні, зокрема:
Цей курс є рекомендований Національним агентством з питань державної служби до використання при розробці та реалізації навчальних програм підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань публічного управління, стратегічного управління та планування за змішаною формою навчання.
Курс є складовою частиною загальної професійної (сертифікатної) програми підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, акредитованої Національним агентством з питань державної служби.
Програма складається з двох частин: проходження онлайн-курсу " Як діяти далі: Державним службовцям про сталий розвиток" та отримання відповідного сертифікату освітньої платформи Prometheus, та тренінгової частини в Українській школі урядування.
Загальний обсяг зазначеної програми - 2 кредити ЄКТС (60 годин), з яких 40 годин відводиться на онлайн курс та 20 годин на тренінгову частину. За результатами проходження онлайн-курсу видається сертифікат обсягом 40 годин. У разі продовження навчання та проходження тренінгової частини в офлайн форматі, видається сертифікат обсягом 60 годин (2 кредити ЄКТС), що підтверджує підвищення кваліфікації за професійною програмою.
Слідкуйте за відкриттям реєстрації за посиланням:https://pdp.nacs.gov.ua/courses/tsili-staloho-rozvytku-dlia-publichnykh-sluzhbovtsiv-4a97eaed-e375-46a9-81c0-24207b8e9609
Підвищення спроможності публічних службовців аналізувати, формувати та реалізовувати публічну політику сталого розвитку територій через розбудову ефективного багаторівневого врядування в Україні на основі партнерської взаємодії задля досягнення Цілей сталого розвитку.
4 тижні.
Модуль 1. Світ на шляху сталого розвитку.
Модуль 2. Імплементація Цілей сталого розвитку в Україні.
Модуль 3. Підходи до забезпечення сталого розвитку держави.
Модуль 4. Децентралізація як передумова сталого розвитку в Україні.
Модуль 5. Засади регіональної політики сталого розвитку.
Модуль 6. Партнерство для сталого розвитку регіону.
Модуль 7. Імплементація Цілей сталого розвитку на місцевому рівні.
Модуль 8. Сталий місцевий розвиток за участі громади та бізнесу.
Модуль 9. Розбудова багаторівневого врядування задля сталого розвитку.
Модуль 10. Підготовка публічних управлінців, орієнтованих на досягнення Цілей сталого розвитку.
До підготовки матеріалів цього курсу було залучено понад 150 учасників, серед них - аналітики ПРООН, експерти з питань сталого розвитку, представники органів державної влади та місцевого самоврядування та викладачі закладів вищої освіти. Разом вони працювали над створенням навчальних модулів для кожного з напрямів, визначивши заздалегідь найголовніші для України виклики на шляху досягнення 17 Цілей сталого розвитку на період до 2030 року.
Візуальне та стилістичне оформлення всіх курсів виконано відповідно до офіційної айдентики 17 Цілей сталого розвитку, за якою кожен колір має значення, а разом вони подають величезний спектр завдань, на розв’язання яких і спрямовано 17 Цілей сталого розвитку. Проте найголовніше – курс за своєю концепцією надає орієнтири для подальших дій.
Сертифікат про успішне завершення навчання. Автентичність сертифікату можна перевірити за посиланням на ньому. Усі видані сертифікати внесено до реєстру, з яким можна ознайомитися за посиланням.
Міністр закордонних справ України, віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції (2019-2020 рр.), постійний представник України при Раді Європи (2016-2019 рр.), кандидат юридичних наук.
Керівник команди сталого розвитку Стамбульського регіонального центру Програми розвитку ООН.
Старший радник з питань демократичного врядування та сталого розвитку ПРООН в Україні.
Керівниця Тренінгового центру Української школи урядування, член Всеукраїнського педагогічного клубу, член Наглядової ради Радіо Марія, кандидат психологічних наук.
Директор Інституту публічного управління та адміністрування Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, доцент.
Заступник начальника управління економічної стратегії департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Віцепрем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (2014-2019 рр.), перший заступник Глави Адміністрації Президента України (2014 р.), народний депутат України VII скликання.
Заступник директора департаменту соціальної статистики Державної служби статистики України.
Керівник центру регіональних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень.
Виконавчий директор Інституту інклюзивного розвитку.
Професор кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом Національної академії державного управління при Президентові України, народний депутат України V-VI скликань, Львівський міський голова (1994-2002 рр.), міністр регіонального розвитку та будівництва України (2008-2010 рр.), президент Національної академії державного управління при Президентові Україні (2016-2019 рр.), почесний член Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, доктор наук з державного управління, професор, заслужений юрист України.
Виконуючий обов'язки голови Національного агентства України з питань державної служби, член Американської асоціації з оцінки (AEA) та Європейської спільноти з оцінки (EES), кандидат наук з державного управління.
Голова правління Інституту суспільно-економічних досліджень, перший заступник міністра фінансів України (2005 р.), перший заступник міністра економіки України (2005-2007, 2008-2011 рр.), перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України (2012-2014 рр.), виконуючий обов'язки міністра економічного розвитку і торгівлі України (2014 р.), заслужений економіст України.
Аналітикиня із розвитку програм та інновацій ПРООН в Україні.
Керівник програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund, засновниця Міжнародного Саміту Мерів.
Директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства, народний депутат України І скликання, заступник міністра регіонального розвитку та будівництва України (2008-2010 рр.).
Керівник групи радників з підтримки впровадження державної регіональної політики Програми "U-LEAD з Європою", виконавчий директор всеукраїнської спілки громадських організацій "Асоціація агенцій регіонального розвитку України”.
Координатор Офісу впровадження децентралізаційної реформи Київського РВ АМУ, депутат Київської обласної ради, Славутицький міський голова (1990-2015 рр.), почесний член Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, доктор економічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки.
Генеральний директор Директорату з питань місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України.
Національна консультантка ПРООН в Україні, засновниця агенції змін Responsible Future.
Міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014 р.), засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS) та Школи управління Українського католицького університету, колишній президент Київської школи економіки.
Українська.
Курс є безкоштовним. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.
Успішно складіть всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача
Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.