Skip to main content

Застосування технологій в умовах війни


Курс створено в межах проєкту Victory Drones за сприяння Центру підтримки аеророзвідки
Enrollment in this course is by invitation only

ПРО КУРС

Курс «Застосування технологій в умовах війни» навчає максимально ефективно використовувати техніку та сучасні технології (зокрема цивільні) для наближення нашої Перемоги. Він розроблений спільними зусиллями команди проєкту Victory Drones, військових Сил безпеки та оборони, волонтерів, цивільних експертів тощо.

Матеріали курсу ставлять перед собою три основні задачі:

  • озброїти слухачів знаннями, які зможуть врятувати їхні життя, а також життя їхніх побратимів та посестер;
  • навчити їх ефективно використовувати техніку та сучасні технології задля якнайшвидшої перемоги;
  • продемонструвати нашу підтримку захисникам та захисницям України.

МЕТА КУРСУ

Надати базові теоретичні знання, необхідні кожному бійцю для підвищення власної ефективності та зниження ризиків наразити себе і своїх побратимів на зайву небезпеку або втратити техніку..

ЗАГАЛЬНИЙ ОПИС:

Курс містить 10 тематичних модулів, що складаються з десятків навчальний відео та сотень додаткових наочних та текстових матеріалів. Під час їхнього проходження ви навчитеся самостійно використовувати базову екосистему техніки та програмного забезпечення задля досягнення переваги в умовах повномасштабної війни.

Лектори курсу – досвідчені військовослужбовці-практики, експерти з технологій в цивільній сфері, командири/начальники різних рівнів та підрозділів Сил безпеки та оборони України.

Після проходження курсу ви зможете більш впевнено орієнтуватися в основних термінах, прикладній топографії, навігації, кібербезпеці; розбиратися в тактиці застосування мультироторних БпЛА та взаємодії екіпажів безпілотників з іншими військовими підрозділами; користуватися терміналами StarLink та іншими системами радіоелектронного зв'язку тощо.

В кожному з модулів навчального курсу присутні поради щодо дотримання правил безпеки в усіх сферах роботи з сучасними технологіями на передовій.

Для отримання відповідного Сертифікату про закінчення курсу слухачі мають після проходження кожного модулю відповісти на 20 тестових запитань.

ПРОГРАМА КУРСУ:

Модуль 1 “Загальновійськова підготовка”
Модуль 2 “Військове застосування БпЛА”
Модуль 3 “Кібербезпека, засоби РЕБ, РЕР, взаємодія”
Модуль 4 “Програмне забезпечення”
Модуль 5 “Системи переносу корисного навантаження”
Модуль 6 “Системи управління та взаємодії”
Модуль 7 “Заходи безпеки для військовослужбовців”
Модуль 8 “Основи радіозв’язку, використання радіостанцій”
Модуль 9 “Застосування терміналів супутникового зв’язку”
Модуль 10 “Техніка противника”

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У НАВЧАННІ

Доступ до проходження курсу можуть отримати лише військові, поліціянти, працівники ДСНС та медслужб України, тощо.

Для цього необхідно заповнити заявку на навчання, додавши до неї скан/фото письмового запиту від військової частини або вашого керівництва (з печаткою).

У такому запиті для кожного учасника навчання необхідно вказати:

  • прізвище та ім'я або позивний (щоб була можливість ідентифікувати слухача курсу);
  • електронну пошту (обов’язкова умова, окремо для кожної особи).

Зразок запиту можете знайти за посиланням.

Мінімальна кількість людей для доступу до курсу на Prometheus — від 1 учасника і більше.

Заповнювати заявки окремо для кожного учасника НЕ потрібно, достатньо однієї, яка міститиме офіційний запит з переліком (ПІ та пошта) всіх охочих.

Окрім того, попередньо, всі учасники мають індивідуально зареєструватися на платформі Prometheus на ту пошту, яка була вказана у запиті. Інакше, ми не зможемо вас ідентифікувати та відкрити доступ.

ОБСЯГ КУРСУ

27+ годин

ФОРМА ПІДТВЕРДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

Щоб отримати сертифікат, вам необхідно надати 80% правильних відповідей.

ЛЕКТОРИ ТА АВТОРИ КУРСУ 

Над програмою та матеріалами курсу працювала команда проєкту Victory Drones, волонтери, військовослужбовці та цивільні експерти, які в теоретичній та практичній сферах отримали великий обсяг знань по застосуванню техніки та сучасних технологій під час виконання бойових завдань. Весь час курс вдосконалюється і доповнюється корисними матеріалами від нових лекторів, які погодились поділитися накопиченим досвідом для спільноти. Такими ж лекторами й авторами корисних матеріалів може стати будь-хто зі студентів, лекторів чи практикуючих викладачів, бо спільнота фахівців з технічних засобів розвідки активно розвивається та збільшується.

       

Курс створено за фінансової підтримки програми PROTECT. 

PROTECT (Promoting Reform Objectives through Technical Expertise and Capacity Transfer) — програма підтримки сектору безпеки та оборони України, що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади та реалізується компанією Alinea International. 

Програма відповідає потребам установ та інституцій з питань безпеки та оборони України й зосереджується на побудові сильних аналітичних рішень в рамках таких ініціатив, як «Оборонне урядування», «Ресурсний менеджмент», «Планування на основі спроможностей», «Стійкість та трансформація РНП», «Жінки, мир, безпека».  Програма PROTECT також залучена до роботи  комітету з питань безпеки та оборони Національної Ради з відновлення України від наслідків війни. Головними партнерами PROTECT в Україні є Міністерство оборони України, Генеральний Штаб Збройних Сил України, віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, урядова уповноважена з гендерних питань, Комітет з питань національної безпеки, оборони і розвідки Верховної Ради України.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Відповіді на найбільш поширені запитання ви можете знайти тут - FAQ.

Курс безкоштовний?

Так. Вам знадобиться лише доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення курсу?

Так. Для цього необхідно успішно пройти тестові завдання після кожного модуля, 80% правильних відповідей.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

  1. Classes Start

    Доступний постійно