Наукова комунікація в цифрову епоху

UKMA

Доступний постійно

ПРО ЦЕЙ КУРС

Цей курс розроблений викладачами та співробітниками Національного університету «Києво-Могилянська академія» у співпраці з компанією «CLARIVATE ANALYTICS», ГО «ЕЛІБУКР» та проєктом «FOSTER».

Для кого цей курс?

Курс призначений для молодих дослідників: здобувачів ступеня PhD, викладачів університетів на ранніх етапах їхньої наукової кар’єри, всіх, хто прагне дізнатися більше про наукову комунікацію, її основні складники, новітні тренди та технології, секрети ефективної роботи з інформацією, управління даними дослідження, а також отримати відповідні навички.

Після завершення курсу ви зможете:

  • Зрозуміти, як відбувається сучасна наукова комунікація, яким чином відкритий доступ, відкрита наука, відкриті ліцензії, управління даними досліджень впливають на життєвий цикл наукового дослідження, зокрема, у поширенні та збереженні результатів вашого дослідження.
  • Застосовувати сучасні практики та пошукові техніки для роботи з науковими джерелами, використовувати універсальні та спеціалізовані інформаційні ресурси, сучасні веб-застосунки для різних етапів дослідження і не тільки.

Основна проблематика курсу:

  • Загальний огляд основних складників та стратегій наукової комунікації, використання сучасних веб-застосунків на всіх етапах життєвого циклу дослідження, особливо під час пошуку інформації та поширення результатів дослідження.
  • Наукова інформація: основні типи джерел. Спеціалізовані пошукові системи та бази даних, стратегії ефективного пошуку в інтернеті.
  • Інструменти моніторингу нових публікацій з проблематики вашого дослідження.
  • Наукова стаття в рецензованому журналі – основна одиниця наукової комунікації.
  • Розгляд різних аспектів наукових публікацій та публікаційної стратегії.
  • Менеджмент бібліографічних посилань.
  • Основні поняття наукометрії та бібліометрії.
  • Авторське право.
  • Архівування даних дослідження.

Курс побудований на основі трирічного досвіду викладання в Докторській школі імені родини Юхименків Національного університету «Києво-Могилянська академія», проведення численних тренінгів та семінарів в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» та інших університетах України.

Курс створено в Центрі Електронної Освіти Національного університету «Києво-Могилянська академія» за підтримки Києво-Могилянської Фундації в Америці та проєкту з розвитку потенціалу вищої освіти ЕРАЗМУС+ «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України /Structuring cooperationin doctoral research, transferrable skills training and academic writing instruction in Ukraine's regions/ DocHub» (№574064-EPP-1-2016--1-LT-EPPKA2-CBHE-SP), 2016-2020, що фінансований Європейською комісією.

Цей проект виконується 11 українськими інституціями і координується в НаУКМА.

АВТОРИ КУРСУ:

Тетяна Ярошенко

Тетяна Ярошенко

Віцепрезидентка з наукової роботи та інформатизації Національного університету «Києво-Могилянська академія», керівник Центру наукометрії та цифрової підтримки досліджень університету, кандидатка історичних наук, доцентка, заслужена працівниця культури України, виконавчий директор ГО «ЕЛІБУКР», член правління ГО «Українське Фулбрайтівське Коло», членкиня Research Data Alliance.

Ірина Тихонкова

Ірина Тихонкова

Кандидатка біологічних наук, старша наукова співробітниця відділу сигнальних систем клітини Інституту Молекулярної Біології і Генетики НАНУ, фахівець з навчання «Clarivate Analytics».

Ірина Кучма

Ірина Кучма

Координаторка програми «Відкритий доступ» у eIFL.net (EIFL, Литва – Нідерланди). Разом з 50 партнерами з усіх країн ЄС працює у проєкті OpenAIRE (Інфраструктура відкритого доступу для досліджень Євросоюзу, https://www.openaire.eu/) – ініціативі з підтримки відкритого доступу, відкритих наукових даних і відкритої науки у Європі. Ірина також координує тренінгову програму європейського проєкту «FOSTER» (https://www.fosteropenscience.eu/) з розвитку навчальних і освітніх програм з відкритої науки. Членкиня Research Data Alliance.

Світлана Чуканова

Світлана Чуканова

Кандидатка педагогічних наук, координаторка Американської Бібліотеки імені Віктора Китастого Національного університету «Києво-Могилянська академія», старша викладачка кафедри психології та педагогіки Національного університету «Києво-Могилянська академія», членкиня Research Data Alliance.

Олександра Ярошенко

Олександра Ярошенко

Завідувачка відділу електронних ресурсів наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія», співробітниця Центру наукометрії та цифрової підтримки досліджень університету, МА in Journalism.

Людмила Криворучка

Людмила Криворучка

Кандидатка філософських наук, директорка Докторської школи імені родини Юхименків Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс є безкоштовним. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Успішно складіть всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.