Адаптація до цивільного життя. Курс для ветеранів та ветеранок.

VETERAN HUB

Доступний постійно

ПРО КУРС

Війна в Україні триває з 2014 року. Повномасштабне вторгнення, що почалося 24 лютого 2022 року, зачепило всіх громадян України. 

На захист українського народу стало безліч людей. Це й ветерани, які вже адаптувалися до цивільного життя після участі у бойових діях. Це добровольці, які брали штурмом двері військових комісаріатів та центрів забезпечення. І мобілізовані громадяни, які отримали повістку та вступили до лав збройних сил України. Вони повернуться або вже повернулися до цивільного життя. А як адаптуватися, знають далеко не всі. Не всі розуміють – те, що відбувається з їхнім тілом та думками, це нормальна реакція на ненормальну ситуацію. 

Курс пояснює, що відбувається з ветераном у перший місяць після повернення додому. Надає розуміння, що таке психотерапія, які є міфи та якими методами користуються психотерапевти, як обрати спеціаліста з психічного здоров’я, які можуть бути стосунки з близькими під час адаптації. Курс висвітлює не тільки психологічні та фізичні реакції тіла й розуму на довготривалий стрес, а надає поради щодо відновлення та самопідтримки, спілкування з партнером та дітьми, які можуть допомогти в адаптації до цивільного життя.

Ви отримаєте просте, не наукове пояснення переживань людини, яка була на війні. Дізнаєтеся різницю між психіатром, психотерапевтом та психологом, адже багато людей її не знають. 

Найактуальнішим курс буде для ветеранів та чинних військовослужбовців. Також його буде цікаво прослухати майбутнім військовим, а також родинам ветеранів і захисників. 

ПРОГРАМА КУРСУ

Модуль 1. Початок повернення до цивільного життя.
Лекція 1.1. Що відбувається в перший місяць після повернення? Початок адаптації.
Лекція 1.2. Зміни – це нормально.
Лекція 1.3. Чому варто почати піклуватися про своє психічне здоров’я?
Лекція 1.4. Як полегшити адаптацію самостійно і як зрозуміти що варто звернутися за підтримкою?

Слухачі зможуть дізнатися про те, що відбувається з людиною в перші тижні після повернення з війни. Як відбувається адаптація, що це та як її можна полегшити самостійно за допомогою вправ та психоедукації.

Модуль 2. Що таке психотерапія?
Лекція 2.1. Психотерапія: міфи та реальність.
Лекція 2.2. Різниця між психіатрами, психологами та психотерапевтами.
Лекція 2.3. Як проходить робота з психотерапевтом?
Лекція 2.4. Доказові методи психотерапії.
Лекція 2.5. Різновиди психотерапевтичної допомоги.
Лекція 2.6. Як знайти свого спеціаліста?

У другому модулі ми розвінчаємо кілька найпопулярніших міфів про те, чим психотерапія не є. Дізнаємося про різницю між фахівцями з психічного здоров’я та в чому полягає психічне здоров’я. Які існують доказові методи роботи, яким критеріям має відповідати хороший фахівець, а також зазирнемо за лаштунки консультування.

Модуль 3. Стосунки з близькими під час адаптації.
Лекція 3.1. Як відновити стосунки з близькими після повернення?
Лекція 3.2. Як спілкуватися з дітьми?
Лекція 3.3. Цивільна професія.

Третій модуль більше орієнтований на стосунки: з партнерами, близькими та ріднею, з дітьми. Також ми дізнаємося про те, які підводні камені можуть трапитися в здобутті цивільної професії.

РОЗРОБНИКИ КУРСУ 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРІВ

Костянтин Семенюк

Костянтин Семенюк

Психолог, керівник напрямку послуг Ветеран Хаб у Вінниці. Має досвід роботи з ветеранами на етапі адаптації до цивільного життя.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Так. Все, що вам знадобиться, – доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так. Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача. Вказання годин та кредитів ЄКТС на сертифікаті не передбачено.